Kiedy wykorzystujemy wózki do wymiany baterii?

2019-06-03

Na rynku odnajdziemy dwa rodzaje wózków wykorzystywanych w momencie wymiany dużych baterii maszynowych oraz akumulatorów trakcyjnych. Producenci oferują w tej kwestii wózki ręczne oraz wózki mechaniczne. Oba typy wózków mają za zadanie pomóc przetransportować bezpiecznie baterie do maszyn wykorzystywanych w przedsiębiorstwie i pomóc je zamontować. Firmy dobrze prosperujące na rynku nie wyobrażają sobie płynnej pracy bez ekwipunku pod postacią wózków tego typu. Biorąc pod uwagę ilość pracy na magazynach, jak również fakt, że tego typu wymiany wymagają precyzji, jak również bardzo często profesjonalnego sprzętu, jaki umożliwia przewóz ogromnych baterii. Akumulatorów nie do przeniesienia dla jednej osoby w sposób tradycyjny.

 

Zaplecze techniczne w przypadku planowania wymiany akumulatorów trakcyjnych jest niezwykle ważne, tak samo jak doświadczenie i wiedza osób zajmujących się tego typu zadaniami w korporacjach. Wymiana baterii trakcyjnych, akumulatorów nie jest prostym zadaniem, jeśli nie mamy odpowiedniego zaplecza technicznego w firmie. Chodzi w tym przypadku oczywiście o specjalne wózki wykorzystywane do wymiany tego typu elementów, jakie zapewniają bezpieczny ich transport oraz precyzyjny montaż tego typu części np. w wózkach widłowych. Wybór takiego wózka nie jest skomplikowany, tym bardziej, że mamy do dyspozycji w sklepach mnóstwo rozwiązań, które mogą bez trudu spełnić oczekiwania kupującego biznesmena.

 

Wózki do wymiany baterii http://janczewski.eu/oferta/wozki-do-wymiany-baterii/ ręczne

Wózki do wymiany baterii, czy też akumulatorów trakcyjnych pod postacią maszyn ręcznych to propozycja dla wszystkich inwestorów, jacy chcą wyekwipować się w taki sprzęt i zapewnić swojej firmie zaplecze techniczne, jakie umożliwi transport oraz montaż baterii do pięciuset kilogramów. Tego typu transport baterii i jej montaż odbywa się za pomocą wózka oraz siły fizycznej pracownika przedsiębiorstwa. Nie jest to najwygodniejsza opcja z możliwych, jednak z pewnością znacznie bardziej bezpieczna niż inne rozwiązania bez użycia sprzętu. Ręczne wózki do wymiany baterii są także nieco tańsze od mechanicznych odpowiedników, więc osoby, które chcą zaoszczędzić na takim sprzęcie mogą wybrać jedną z propozycji w tej kategorii produktowej.

 

Mechaniczne wózki do wymiany baterii

Kolejnym wariantem, bardziej zaawansowanym będzie zasób pod postacią wózków mechanicznych do transportu oraz instalacji baterii i akumulatorów trakcyjnych. Tego typu rozwiązanie wykorzystywane jest w przypadkach, kiedy bateria osiąga wagę powyżej pięciuset kilo. W takim przypadku bez trudu jest przetransportować baterię za pomocą wózka elektrycznego i jej montaż za pomocą mechanizmu przekładniowego. Jest to opcja wygodniejsza, prostsza, wymagająca mniejszej ilości wysiłku fizycznego od człowieka.