Jakie meble dobrać do pokoju niemowlęcia?

2019-04-04

Chcesz urządzić pokój niemowlaka? W takim przypadku warto już teraz zapoznać się z dostępnym umeblowaniem u producentów i znaleźć najciekawsze modele. Na co zwrócić szczególną uwagę przy doborze mebli do pokoju niemowlęcia?

 

Gdy niedługo do domu ma zawitać nowy członek rodziny, warto już teraz pomyśleć o tym, jak zaaranżować jego pokój. Rodzice często poświęcają wtedy dużo czasu na to, aby urządzić go tak, aby był przytulny, komfortowy i także bezpieczny dla małego lokatora.

 

Skupmy się tutaj przede wszystkim na meblach. Jakie meble do pokoju niemowlęcia warto wybrać? Czym powinny się charakteryzować? Gdzie je zamówić?

 

Nie tylko łóżeczko – jakie meble dla niemowlaka wybrać?

W pokoju niemowlęcia powinny znaleźć się różne meble, które będą pełniły różne role – wypoczynek, przechowywanie, pomoc w pielęgnacji maluszka.

 

Wobec tego samo łóżeczko to za mało i w pokoju dziecięcym powinny znaleźć się także inne meble. Wielu producentów oferuje specjalne kolekcje, w skład których wchodzą różnego rodzaju meble tworzące stylowe komplety, na przykład meble Bellamy https://mifili.pl/59-bellamy. Co warto wybrać do pokoju maluszka?

 

Lista mebli do pokoju niemowlęcia:

·        łóżeczko dziecięce – można kupić także kołyskę

·        komoda do przechowywania – można umieścić na niej specjalny przewijak

·        szafa do przechowywania – zapewnia dużą przestrzeń na ubrania, zabawki i inne przedmioty

·        fotel albo mała kanapa – do wypoczynku, przydadzą się także podczas karmienia dziecka

 

Zatem wtedy, gdy chcemy urządzić pokój niemowlęcia, pamiętajmy o tym, aby dobrać odpowiednie umeblowanie z powyższej listy.

 

Czym kierować się podczas zakupów?

Na co jednak warto zwrócić szczególną uwagę podczas zakupów mebli do pokoju niemowlęcia?

 

Meble do pokoju niemowlaka powinny być wykonane z solidnych materiałów – drewna naturalnego albo płyty meblowej. Powinny być poddane wykończeniu zgodnie z odpowiednimi normami, czyli z wykorzystaniem bezpiecznych preparatów, które nie będą toksyczne dla dziecka.

 

Zwróćmy także uwag na detale, na przykład na zaokrąglone narożniki, które zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo, na gładkie wysuwanie szuflad dzięki specjalnym prowadnicom, na możliwość regulacji wysokości półek.

 

Stylowe meble Bellamy spełniają wszystkie te wymagania, dlatego warto pomyśleć o ich zakupie do pokoju maluszka.

 

Dzisiaj meble Bellamy można zakupić w sklepie internetowym producenta, a także można zobaczyć je w wybranych sklepach stacjonarnych znajdujących się na terenie całego kraju. Adresy sklepów stacjonarnych, w których można zobaczyć meble Bellamy, można znaleźć na stronie producenta.

 

Zatem wtedy, gdy szukasz dobrych mebli do pokoju niemowlęcia, sprawdź już teraz meble Bellamy – to doskonały wybór do pokoju dziecka już od pierwszego dnia jego życia!