Mówią w mediach

Romaszewska: Ziobro od prawie dwóch miesięcy może rozbijać układy w sądach, a tego nie robi

Fot. Aneta Korpalska

Będzie daleko idąca zmiana, jeżeli rzeczywiście będziemy rozbijać układy w sądach
i prokuraturze. Już prawie mija dwa miesiące. Bardzo uprzejmie proszę ministra sprawiedliwości, żeby zaczął to robić, bo naprawdę jest to problem. Ma pół roku na to
– powiedziała Zofia Romaszewska w wywiadzie na antenie RMF FM.

– Chciałabym dążyć do takiego państwa, gdzie istnieje dziennikarstwo sądowe i rzeczywista kontrola społeczna sądów. Taka, gdzie można zaprosić swoich znajomych i oglądają sprawę. I sprawa toczy się dzień po dniu, a nie raz na miesiąc, 3 miesiące, na pół roku i potem się toczy 7 lat zamiast 2-3 dni, 2-3 tygodnie i koniec – podkreśliła.

Nic się nie dzieje z sędziami sądów powszechnych. I na razie prosiłabym jeszcze raz ministra sprawiedliwości, żeby się zajął sprawą, rozbijał układy, bo już od prawie dwóch miesięcy może to robić, a nie robi tego – powiedziała. Romaszewska stwierdziła, że nie wie, dlaczego Zbigniew Ziobro tego nie dokonuje. – Jeżeli nie będzie robił, to bym była zdania, że należy go wyrzucić(…). Na razie niestety nie robi – podkreśliła.

Na początku tego roku informowaliśmy natomiast, że minister sprawiedliwości nie odpowiada na pytania obrońców życia, czy „w wykonywaniu przepisów obecnej ustawy o ochronie życia nastąpiła dobra zmiana czy nie”, a także na prośby o spotkania w tej sprawie. W sierpniu br. mówił o tym na antenie TV Trwam i Radia Maryja w programie „Rozmowy Niedokończone” prezes Prawicy Rzeczypospolitej Marek Jurek, informując, że nadal, mimo upływu czasu, nie udało się uzyskać odpowiedzi od ministra.

Źródło: 300polityka.pl

Komentarze - Facebook

Komentarze
To Top