Mówią w mediach

Chudkiewicz o wolnych od handlu niedzielach: Później projekt ten mógłby objąć inne branże

Fot. Pixabay

– Jestem przekonany, że wolne niedziele się polskim pracownikom po prostu należą – powiedział w wywiadzie z DoRzeczy.pl zastępca redaktora naczelnego „Tygodnika Solidarność” Maciej Chudkiewicz. – Później projekt ten mógłby objąć inne branże i doprowadzić do sytuacji, w której w niedziele pracują tylko ci, którzy naprawdę muszą – dodał.

– Pracownicy marketów to ludzie, którzy mają rodziny i mają prawo spędzać z nimi czas. Niedawno dostałem od jednej z czytelniczek maila, w którym dziękowała za walkę o wolne soboty. Nie chodziło jej o dodatkowe pieniądze, tylko o możliwość spędzenia czasu z mężem i synami – stwierdził. – I proszę mi nie mówić, że można w każdej chwili zmienić pracę. W Warszawie można. W Poznaniu, Gdańsku i innych dużych miastach rzeczywiście bez problemu. Ale w wielu miejscach Polski nie można – podkreślił.

Chudkiewicz odniósł się również do pomysłu posłów, aby wolne od pracy były tylko co drugie niedziele. – To prowizorka, która jak to zwykle – zostanie na zawsze – powiedział. – Jeśli chcemy zrobić coś dobrego dla ludzi – zróbmy. To tak jakbyśmy chcieli dać ludziom po 500 zł w programie 500+, ale ze względu na wątpliwości i głosy krytyki ze strony liberałów zrobilibyśmy program 250+. I co? Do bani. Krytyków by to nie uspokoiło, ani efektów nie przyniosło. Tu będzie tak samo – ocenił.

– Tu przede wszystkim chodzi o coś jeszcze. O coś ponad zarobki i dodatki do wynagrodzenia. Człowiek, żeby być szczęśliwy musi być nie tylko ubrany i najedzony. Ma także oczekiwania społeczne, rodzinne, wspólnotowe. A niedziela to czas który będzie można poświęcić najbliższym – podkreślił.

Cały wywiad na portalu dorzeczy.pl.

Komentarze - Facebook

Komentarze
To Top