Dzieje się

Marsz dla Życia i Rodziny w Radomiu, Opocznie i Wodzisławiu Śląskim

W niedzielę 4 czerwca, w Polskę ruszyły kolejne Marsze dla Życia i Rodziny, tym razem m.in. w Radomiu, Opocznie i Wodzisławiu Śląskim. Radosne, kolorowe pochody są jednocześnie manifestacją, która promuje wartości rodzinne i prawo do życia od poczęcia, jak i dobrą zabawą. W pochodach brały udział rodziny z dziećmi, młodzież i osoby starsze, a także miejscowi politycy. Była to także okazja do niezwykłych spotkań…

Marsz dla Życia i Rodziny w Wodzisławiu Śląskim zgromadził ok. 300 osób. Wśród  rodzin obecni byli także politycy Prawa i Sprawiedliwości: posłanka Teresa Glenc i senator Adam Gawęda. Swoim świadectwem podzielili się z zebranymi Paweł i Monika Chorowscy, prawnicy i członkowie Domowego Kościoła, których najmłodszy syn  – Ignaś  –  przyszedł na świat z rzadką wadą serca. Zgodnie z polskim prawem, takie schorzenie wykryte w badaniach prenatalnych jest wskazaniem do legalnej aborcji. Na Zachodzie dzieci z tą wadą nie rodzą się w ogóle, ze względu na mocno rozpowszechnioną mentalność eugeniczną. Na szczęście dzięki modlitwie i zaangażowaniu lekarzy w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu, Ignaś żyje i szybko wraca do zdrowia! Właśnie szacunek do życia umożliwia niezwykle prężny rozwój polskiej kardiochirurgii dziecięcej, bo tam, gdzie pacjentów się zabija, tam nie można dobrze poznać choroby ani opracować metod leczniczych.

W Radomiu Marsz dla Życia i Rodziny odbył się już po raz szósty. Rozpoczął się Mszą Świętą, której przewodniczył biskup Henryk Tomasik. Homilię wygłosił ks. Sławomir Adamczyk, który nawiązując do słów Papieża Franciszka, zwrócił uwagę, że nie ma ludzi niepotrzebnych, każdy jest chciany przez Boga i swoim istnieniem ubogaca świat: „Rodzina potrzebuje dzieci, a dzieci są największą wartością, największym skarbem i wielką radością każdego społeczeństwa”.  W Marszu uczestniczyły rodziny, przedstawiciele duchowieństwa, organizacje społeczne i władze miasta. Przemarsz zakończył się piknikiem rodzinnym, podczas którego wystąpił zespół „Armia Dzieci”. Hasłem tegorocznego Marszu w Radomiu brzmiało: „Rodzina fundamentem!”. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem przez europosła Marka Jurka i biskupa Henryka Tomasika.

W Opocznie Marsz dla Życia i Rodziny wyruszył po Mszy Świętej sprzed kościoła NMP Królowej Polski, gromadząc  blisko tysiąc osób. Zakończył się piknikiem rodzinnym z koncertami i atrakcjami dla dzieci. Ze względu na deszczową pogodę, koncert zespołu 2 plus 1 odbył się nie w plenerze jak planowano, ale w budynku domu kultury. W wydarzeniu uczestniczył m.in. Wiesław Wołkiewicz, przewodniczący Rady Miejskiej w Opocznie i wicestarosta Marcin Baranowski. Marsz i piknik został zorganizowany przez fundację Dar dla Potrzebujących wspólnie z posłem Prawa i Sprawiedliwości  – Robertem Telusem.

Marsze zostały objęte patronatem medialnym naszego portalu PrawaPolityka.pl
Zapraszamy na kolejne Marsze, szczególnie 11 czerwca do Warszawy!

Komentarze - Facebook

Komentarze
To Top