Prawe Opinie

Dał im przykład Komorowski jak przegrywać mają

Fot. Facebook.com/G.Schetyna

Oczywistością jest to, że każda partia chcąca dojść do władzy przygotowuje taki program i taką strategię by przekonać swoich potencjalnych wyborców do siebie. Mamy na naszej arenie jednak partie, które głośno mówią o tym, że chcą Polską rządzić, a robią wszystko by do tego nie doszło. Dał im przykład Komorowski jak przegrywać mają…

Bronisław Komorowski miał przejechać na pasach pijaną zakonnicę w ciąży by nie wygrać wyborów prezydenckich. A jak było, wszyscy dobrze pamiętamy. Po reelekcji Donalda Tuska w Unii Europejskiej notowania PiS, zaczęły trochę spadać, a PO, głównie kosztem Nowoczesnej zaczęło iść mocno w górę. Były już nawet sondaże, w których PO wychodziła na prowadzenie. I gdy już się wydawało, że PiS zaczyna tracić grunt pod nogami to wtedy Grzegorz Schetyna zaczął się strasznie plątać w kwestii przyjmowania imigrantów do Polski. Jednego dnia mówił, że PO nigdy nie chciała ich przyjmować, a potem zmieniał zdanie. Była także inna kompromitacja PO, gdy PiS zadał tej partii 3 proste pytania. Po tych dwóch wpadkach różnica między PiS a PO znowu zrobiła się dość wysoka. Logika wskazywałaby na to, że partia ta powinna przemyśleć swoją strategię by ponownie zbliżyć się do PiS. Ostatnio jednak zachowują się tak, jakby chcieli zupełnie zniknąć z naszej sceny politycznej. To że Donald Tusk nie pała miłością do Grzegorza Schetyny wszyscy wiemy, ale to, że stara się zaszkodzić PO jest raczej zaskakujące. Po niedawnym stonowanym wystąpieniu premier Beaty Szydło w Muzeum w Auschwitz nagonka na nią rozpętana przez Tuska kompletnie zaskakuje. W wypowiedzi premier niczego złego nie widziało nawet Forum Żydów Polskich ale nasze Słońce Peru widać wie lepiej. Po krytyce Tuska, krytykować zaczęli inni, w tym politycy PO. Długo się zastanawiałem co PO chciała w ten sposób uzyskać, ale niczego nie wymyśliłem. Jedynym skutkiem nagonki Tuska i spółki była negatywna prasa na temat Polski w zachodniej prasie. Czy takie zachowania znajdą poklask wśród Polaków? Śmiem wątpić. Na pewno żelazny elektorat PO będzie uważał, że Tusk zachował się jak prawdziwy mąż stanu, ale tzw. wyborcy niezdecydowani raczej się na to nie złapią.

O tym jak o władzę walczy Nowoczesna to szkoda się rozpisywać, wystarczy jedno słowo – Madera. Dlaczego nikt nie chce powalczyć z PiS? Polsce potrzebna jest konstruktywna opozycja, bo inaczej może dojść do demoralizacji władzy, która będzie przekonana o tym, że na wszystko może sobie pozwolić. Jak tak dalej pójdzie to za kilka tygodni PiS będzie miał poparci na poziomie 60% a potem będzie długo długo nic i Kukiz’15 z poparciem 10%.

Komentarze - Facebook

Komentarze
To Top