Prawe Opinie

Rozłam w PiS? Prorządowe media rzucają się na siebie

I stało się. Prorządowe media rzuciły się na siebie, tak jak najwyraźniej rzucają się na siebie liderzy rządzącej partii socjalistów. Jedni atakują drugich, zaś spór toczy się wokół sporu Macierewicza i Kaczyńskiego.

Wpolityce.pl w wywiadzie „>>To już gra na nowe rozdanie, na rozbicie< – Plan ekipy Sakiewicza jest taki by teraz wywalczyć autonomię, a potem przejąć masę upadłościową po PiS albo dokonać rozłamu – mówi ZNACZĄCY I DOBRZE ZORIENTOWANY POLITYK PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI, proszący o zachowanie anonimowości [pisownia oryg. – red.]. – To on [Sakiewicz – red.] realnie rozdaje medialny rozgłos, wsparcie Klubów, a nawet pracę i pieniądze, jak pokazał w sprawie Misiewicza. Zresztą, w tej sprawie pokazał też, że on nie każe ludziom się ograniczać, jeść łyżeczkami. Nie, on uważa, że każdy działacz PiS może zarabiać kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie. Powieka mu nie drgnęła – przekonuje.

Co ciekawe, w wywiadzie nie jest podane, kto przeprowadzał rozmowę z „dobrze zorientowanym” socjalistą.

Na łamach drugiego prorządowego portalu Piotr Lisiewicz przekonuje o „zamachu na Macierewicza” porównując go do „powtórki z 2010 roku”. – Przyłączenie się tygodników „W Sieci” i „Do Rzeczy” do ataków TVN czy Gazety Wyborczej na Antoniego Macierewicza było dla wielu czytelników niemiłym zaskoczeniem. Ale ci sami publicyści już raz, tuż po Smoleńsku, podjęli próbę zastąpienia PiS przez „PiS light”, pogodzony z oligarchią III RP – pisze Lisiewicz na stronie niezalezna.pl.

Można spodziewać się, że w najbliższym czasie zwiększy się ilość obelg od „ruskich agentów”, etc. W końcu powstają przeciwko sobie ludzie z jednego ugrupowania. W samym wywiadzie „dobrze zorientowany polityk PiS” chce przekonać, że „Kaczyński bardzo pilnuje by nie kraść, by skromnie….”, zaś Sakiewicz jest „głodny władzy”, „atakuje, uderza na lewo i prawo, bije bez litości”.

Jeśli nie jest to kolejny polityczny teatrzyk, jakim obecnie jest opozycja fatalna, to będziemy świadkami wyjątkowo brutalnej walki.

Komentarze - Facebook

Komentarze
To Top