Mówią w mediach

Piłka o znieważeniu znaku „Polski Walczącej”: Wyjątkowo obrzydliwe

Fot. Piotr Łysakowski

– Opór, który symbolizuje znak Polski Walczącej, był oporem przeciwko całej polityce niemieckiej, w związku z tym takie zachowania są wyjątkowo obrzydliwe – w gruncie rzeczy godzą w pamięć tych, którzy walczyli z niemieckim okupantem i to wszystko jest robione w imię zbrodniczej ideologii aborcyjnej – powiedział na antenie TVN24 Marian Piłka, wiceprezes Prawicy Rzeczypospolitej, komentując wyrok sądu ws. znieważenia znaku „Polski Walczącej” na jednym z tzw. czarnych protestów.

Zestawienie znaku Polski Walczącej z postulatami aborcji, która została uznana w procesie norymberskim za środek realizacji niemieckiego planu wyniszczenia Słowian, jest wyrazem szczególnej złej woli i próbą świadomego znieważenia tego znaku – podkreślił Marian Piłka.

Mamy do czynienia nie tylko z ignorancją, ale próbą uznania, że metoda hitlerowska, która była w Polsce stosowana w czasie okupacji, jest prawem kobiety – powiedział. – Mordowanie nienarodzonych dzieci nie jest żadnym prawem. To jest zbrodnia – podkreślił. – Co więcej – trzeba to jasno powiedzieć, że polskie prawo przewiduje konsekwencje karne za propagowanie przestępstwa i to, co można zarzucić obecnemu rządowi to to, że nie podejmuje w tej kwestii żadnych działań, to jest zwykła nieudolność lub celowe zaniechanie wykonywania obowiązków, które wynikają z ustawy – zauważył.

Komentarze - Facebook

Komentarze
To Top