Prawe Opinie

Klawiter: Najpierw prawa człowieka, potem zwierząt

Fot. Piotr Babisz

– Jeżeli chcemy wszystkich obywateli traktować poważnie – a nie tylko uczestników tzw. czarnych protestów – to powinniśmy najpierw zająć się sprawą odpowiedniego zadbania o prawa ludzi – czego domagają się uczestnicy Marszu dla Życia i Rodziny – a dopiero potem zastanowić się nad kwestią praw zwierząt – podkreślił poseł Prawicy Rzeczypospolitej dr Jan Klawiter we wczorajszej debacie na temat rządowego projektu zaostrzenia ustawy o ochronie zwierząt.

– Moim zdaniem należy więcej zrobić dla konsekwentnego wykorzystania istniejącego już prawa, które chroni zwierzęta, a nie jest wykorzystywane. Będę głosował jednak za przekazaniem projektu do dalszej pracy
– poinformował polityk.

Przedstawiciel Prawicy Marka Jurka wytknął rządzącym oburzającą hipokryzję. – Większość rządząca z jednej strony odżegnuje się od zaostrzenia kar za zabijanie ludzi – przez tzw. aborcję – a jednocześnie chce zaostrzyć kary za znęcanie się nad zwierzętami – zauważył Klawiter. W swoim wystąpieniu zawarł również słowa byłego Marszałka Sejmu, Marka Jurka, który podczas kwietniowego posiedzenia komisji ds. petycji powiedział: „Uważam, że nie można w ten sposób stawiać sprawy, że dziecko w tej najtrudniejszej fazie życia, kiedy jest zdane tylko na swoich rodziców, będzie zasługiwać na mniejszą ochronę, niż np. płyta, która może być skopiowana, albo bezpański pies, który może być źle potraktowany. Oczywiście – własność zasługuje na ochronę, zwierzęta zasługują na ochronę, ale w pierwszym rzędzie, naszym pierwszym obowiązkiem jest człowiek”.

– Prawo i Sprawiedliwość przestraszyło się tzw. czarnych protestów. Tak się składa, że obecnie w wielu miastach Polski albo już przeszły, albo będą niedługo przechodzić Marsze dla Życia i Rodziny. Jeżeli chcemy wszystkich obywateli traktować poważnie – a nie tylko uczestników tzw. czarnych protestów – to powinniśmy najpierw zająć się sprawą odpowiedniego zadbania o prawa ludzi – czego domagają się uczestnicy Marszu dla Życia i Rodziny – a dopiero potem zastanowić się nad kwestią praw zwierząt – podkreślił poseł Jan Klawiter.

Komentarze - Facebook

Komentarze
To Top