Mówią w mediach

Józwiak o komisji reprywatyzacyjnej: Nie załatwi żadnego problemu

Fot. Paweł Kubala

Poseł klubu Kukiz’15, prezes UPR dr Bartosz Józwiak krytycznie odniósł się do dziś przeforsowanego przez PiS pomysłu komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji nieruchomości w Warszawie. – Niestety, ta komisja nie załatwi żadnego problemu, a być może utnie cały problem tylko i wyłącznie na kwestii Warszawy – ocenił.

Myśmy nad tym projektem pochylali się bardzo długo. Bardzo długo analizowaliśmy jego zasadność i niestety trudno jest nam zgodzić się na tworzenie takiego tworu, który jest bardzo wątpliwy prawnie – powiedział podczas dzisiejszej sejmowej debaty nad projektem ustawy, który później został przyjęty. – Jestem ostatnią osobą, która byłaby przeciwna rozliczeniu reprywatyzacji, bo jestem pierwszą osobą, która o reprywatyzacji w tym Sejmie w tej kadencji w ogóle mówiła – podkreślił.

Józwiak projekt PiS określił jako „dziwny twór”. – Prosiliśmy o powołanie komisji śledczej, która zajęłaby się reprywatyzacją, dziką reprywatyzacją w całym kraju. Prosiliśmy, apelowaliśmy o rozpoczęcie prac nad ustawą reprywatyzacyjną. Nie ma na to żadnego odzewu – mówił z trybuny sejmowej. – Niestety, ta komisja nie załatwi żadnego problemu, a być może utnie cały problem tylko i wyłącznie na kwestii Warszawy. To jest bardzo niebezpieczne i bardzo niepożądane, bo może zamknąć definitywnie nasze rozmowy na temat reprywatyzacji – ocenił.

Za ustawą głosowało 252 posłów, przeciw było 144, wstrzymało się od głosu 25 posłów.

Komentarze - Facebook

Komentarze
To Top