Mówią w mediach

Kawęcki: Budowanie polityki na emocjach nie jest rzeczą dobrą

Fot. Piotr Babisz

W Polsce trzeba budować trwałe instytucje, instytucje konserwatywne, instytucje bardziej demokracji konstytucyjnej a mniej demokracji ludowej – powiedział na antenie TV Republika wiceprezes Prawicy Rzeczypospolitej dr Krzysztof Kawęcki. Podkreślił, że jego partia apeluje o to już od dłuższego czasu.

Jego zdaniem obecna gorąca sytuacja w Polsce jest wynikiem „świadomego działania sił liberalno-lewicowych”. – Ale z drugiej strony dostrzegamy i wskazywaliśmy na pewne niezręczności ze strony koalicji rządowej – zaznaczył. Dr Kawęcki ocenił, że Marszałek Kuchciński nie zachował się właściwie podczas ostatniego posiedzenia Sejmu. – Jednak chyba Marszałek Sejmu nie poradził sobie z sytuacją, inaczej można było to rozwiązać – powiedział.

Absolutnie potrzebne jest rozwiązanie tej sytuacji ze względu na Polskę. Bo to może być spektakl żenujący, ale jest również niebezpieczny. Dlatego przewodniczący Prawicy Rzeczypospolitej Marek Jurek proponował negocjacje, proponował mediacje. Musi się znaleźć dobra wola po jednej i po drugiej stronie i ludzie, którzy mają autorytet, którzy byliby w stanie rozwiązać tą sytuację – podkreślił. – Budowanie polityki na emocjach nie jest rzeczą dobrą – stwierdził.

Komentarze - Facebook

Komentarze
To Top