Mówią w mediach

Piłka: Potrzebny ruch na rzecz odpowiedzialności za stabilność państwa

Fot. Lukas Plewnia

– Potrzebny jest aktywny i zdecydowany sprzeciw wobec działań destabilizujących państwo, zarówno z jednej, jak i drugiej strony. Potrzebny jest ruch na rzecz odpowiedzialności za stabilność państwa i marginalizujący nieodpowiedzialne strony konfliktu – stwierdził Marian Piłka, wiceprezes Prawicy Rzeczypospolitej, na łamach mediów społecznościowych.

PiS świadomie i z premedytacją prowokuje konflikt, a opozycja z równie, a właściwie ze zdecydowanie większą nieodpowiedzialnością reaguje na prowokacyjne działanie partii rządzącej. To destabilizuje państwo i tworzy wizerunek państwa niestabilnego i niepoważnego – ocenił Marian Piłka.

W sytuacji narastającej destabilizacji międzynarodowego porządku, to są działania służące tylko eliminacji Polski z zajmowania samodzielnego stanowiska naszego państwa w polityce europejskiej i ułatwia to traktowanie naszego kraju wyłącznie jako przedmiot międzynarodowych rozgrywek. Bez względu na intencje obie strony okazały się agenturą wpływu rosyjskiej polityki – napisał.

Zarówno partia rządząca, jak i opozycja udowodniły, że nie interes państwa, ale interes partyjny, słynne leninowskie „kto kogo”, jest najważniejszym celem obu stron tego sporu. To są działania skrajnie nieodpowiedzialne i niepoważne. Obie strony udowodniły, że nie mają moralnych, ale także politycznych kwalifikacji do uczestnictwa w życiu publicznym. W tej sytuacji opowiadanie się w tym sporze po jednej, czy po drugiej stronie, to tylko działanie na rzecz wyniszczającej życie publiczne, destrukcyjnej działalności – podkreślił. – Potrzebny jest aktywny i zdecydowany sprzeciw wobec działań destabilizujących państwo, zarówno z jednej, jak i drugiej strony. Potrzebny jest ruch na rzecz odpowiedzialności za stabilność państwa i marginalizujący nieodpowiedzialne strony konfliktu – stwierdził.

Komentarze - Facebook

Komentarze
To Top