Mówią w mediach

Kukiz o efektach braku dekomunizacji: To dom wariatów

Fot. DrabikPany

Nie wiem, jak określić tę sytuację, gdzie PZPR-owiec Piotrowicz szarpie się o TK z PZPR-owcem Rzeplińskim, pokazuje to w telewizji tzw. publicznej PZPR-owiec Czabański. PZPR-owiec Śledzińska-Katarasińska z PZPR-owcem Święcickim krzyczą „Przecz z komuną”. To dom wariatów. To efekt braku dekomunizacji i fatalny skutek grubej kreski Mazowieckiego… Świeć Panie nad jego duszą – powiedział Paweł Kukiz w rozmowie z Robertem Mazurkiem w Porannej rozmowie RMF.

Jesteśmy cały czas krajem, w którym skutkuje tzw. Okrągły Stół, tak jak panu powiedziałem przed chwileczką. Ma pan dwóch PZPR-owców, którzy tłuką się o Trybunał Konstytucyjny – podkreślił lider ruchu Kukiz’15.

Kukiz jednoznacznie poparł pomysł odebrania stopni generalskich Jaruzelskiemu i Kiszczakowi. – Zapisali się niezbyt chlubnie w historii Rzeczypospolitej Polskiej. Nie uważam, żeby osoby, które są współodpowiedzialne za co najmniej 100 ofiar w czasie stanu wojennego lub w czasie ich rządów, miały być z honorami traktowane. Zresztą i tak uważam, że oni zostali bardzo delikatnie potraktowani – ocenił. Odrzucił też sugestię, że sprawę należałoby zostawić, bo wyżej wymienieni już nie żyją. – Nie, absolutnie, nie wolno. Również nie żyje 9 górników z kopalni „Wujek” i kilka innych osób. Nie wolno tego tak zostawiać, nie mamy prawa tego tak zostawiać. Udało im się dożyć swoich dni we w miarę względnym spokoju. Spełniły się przerażające słowa Kaczmarskiego: „Kary nie będzie dla przeciętnych drani, A lud ofiary złoży nadaremnie. Morderców będą grzebać z honorami. Na bruku ulic nędza się wylęgnie” – stwierdził. Nie zgodził się także z tym, jakoby takie działania były elementem zemsty. – Może dla pana, panie redaktorze, wygląda to na zemstę. Dla mnie to wygląda na elementarne szukanie resztek sprawiedliwości. Ubolewam, że w trakcie życia tych dwóch panów nie doszło do jakiegoś rozliczenia – powiedział.

Źródło: rmf24.pl

Komentarze - Facebook

Komentarze
To Top