Recenzje

Różaniec – potężna broń

Fot. Wydawnictwo Fronda

Październik to w Kościele katolickim miesiąc, w którym szczególne miejsce poświęca się modlitwie różańcowej. To dobry moment, żeby polecić książkę Wincentego Łaszewskiego „Wszystko o różańcu, który może wszystko”, przedstawiającą historię rozwoju tej modlitwy, a także cudów powiązanych z jej odmawianiem.

„Wybuch przeżyła cała jezuicka wspólnota licząca ośmiu zakonników, choć w promieniu pół kilometra od epicentrum zginęli wszyscy. Konstrukcja ich kościoła pozostała nienaruszona, choć okoliczne budynki zostały zrównane z ziemią. Co więcej, jezuici powinni umrzeć w ciągu kilkunastu dni na chorobę popromienną, tymczasem do końca długiego życia cieszyli się dobrym zdrowiem. Było to tak niewytłumaczalne dla nauki, że amerykańscy naukowcy badali Schiffera ponad dwieście razy, chcąc znaleźć odpowiedź, dlaczego przeżył i znaleźć środek zabezpieczający ludzi przed skutkami wybuchu jądrowego. Nie znaleźli nic poza wciąż powtarzanym wytłumaczeniem samego jezuity: <<W tym domu codziennie odmawialiśmy różaniec. W tym domu codziennie żyliśmy orędziem Fatimy>>.” – to tylko fragment jednego z opisów cudów dokonanych dzięki modlitwie różańcowej, który znalazł się w tej książce.

O ile jej pierwsza część – o historii różańca – zaciekawi zapewne głównie fanatyków historii Kościoła, ekspertów, teologów, itp., o tyle kolejne, mówiące m.in. o objawieniach związanych z modlitwą różańcową, czy cudach wymodlonych na różańcu, mogą wciągnąć szersze grono czytelników – zarówno tych, którzy wiele łask już wymodlili, jak i tych niedowierzających. Bo przykłady takie, jak ten cytowany wyżej, robią wrażenie.

Robi na mnie wrażenie również strona graficzna publikacji. Książka jest bogato zdobiona rozmaitymi grafikami, obrazami, zdjęciami. Widać wyraźnie, że odpowiadał za to ktoś bardzo dobry w swoim fachu.

Książka Wincentego Łaszewskiego „Wszystko o różańcu, który może wszystko”, wydana przez Wydawnictwo Fronda, jest dosyć obszerna, bo liczy niemal 400 stron. Tym niemniej październik jest długi, więc jeśli ktoś chce dowiedzieć się więcej o różańcu, a dodatkowo lubi publikacje bogate od strony graficznej, to polecam mu tą pozycję. Można też ją podarować komuś w prezencie.

Komentarze - Facebook

Komentarze
To Top