Prawe Opinie

Kasta ponad prawem!

Fot. Pixabay

Na wielkiej konferencji wrześniowej sędziów zorganizowanej przez króla sędziów polskich, Pana Rzeplińskiego, jedna z dam dworu określiła sędziów polskich jako osobną kastę… kastę ludzi ponad prawem państwa polskiego, kastę nowych magnatów. Powiedziała prawdę, ale nie dokończyła. Do tej kasty uprzywilejowanych ludzi należą nie tylko sędziowie. Do grupy społecznej, której nie dotyczy ani Konstytucja RP ani prawo karne, należą prawie wszyscy pracownicy wymiaru sprawiedliwości. Początek tworzenia nowej kasty ma źródło w doktrynie o „niezawisłości sądów, sędziów i prokuratorów”.

Źródło zła jest więc pozornie szlachetną ideą. Przypomina to rozwój zarazy bolszewickiej – również komunizm miał pozornie szlachetne źródła. Kolejny przykład pięknej idei prowadzącej realnie do katastrofy i zniszczenia. Rezultat to znana już powszechnie bezczelność wobec reszty społeczeństwa: komorników i biegłych sądowych. Komornicy i biegli sądowi dokonują rażących przekrętów w sprawach sądowych, aby uzyskać korzyści własne. Imperatywem nowej kasty ludzi związanych z „wymiarem sprawiedliwości ” stały się korzyści osobiste i komfort pracy.

Teoretycznie środowisko to ma podlegać samokontroli. Praktycznie jednak nadzór złożony z prawników ukrywa przestępstwa lub indolencję zawodową swoich kolegów prawników! Nie ograniczona żadną barierą patologia wymiaru sprawiedliwości nabiera z każdym dniem coraz większej mocy. Ilość absurdalnych wyroków rośnie z miesiąca na miesiąc. Ilość bubli produkowanych przez tę super kastę rośnie corocznie.

Każdego tygodnia docierają do opinii publicznej odpryski z masy produkowanych bubli przez wymiar sprawiedliwości. Głośny jest bardzo wyrok w sprawie młodego mordercy Wiktorii z Krapkowic. Typowy przypadek indolencji zawodowej szerokich rzesz grona sędziowskiego. Morderca 15-letniej dziewczynki dostaje symboliczną karę (praktycznie- 7 lat osadzenia pod nadzorem psychologów). Sędzia uzasadnia taki łagodny wyrok tym, że bandyta miał 17 lat w czasie popełnienia makabrycznej zbrodni. Wyrok ten doszczętnie załamuje zrozpaczonych rodziców. Jest też taki wyrok – w prostej sprawie – zielonym światłem do dalszych mordów dzieci przez młodych bandytów na ulicach całej Polski.

Wyrok sądowy w sprawie zamordowania Wiktorii z Krapkowic ukazuje, że grupa, która jest pozbawiona kontroli społecznej dba przede wszystkim o korzyści dla swojej kasty. Tym wyrokiem sędzia zadbał o pracę dla swoich kolegów psychologów sądowych i terapeutów więziennych. O sprawiedliwość nie dbał w ogóle.

Niesprawiedliwym wyrokom sądowym sprzyja źle skonstruowane prawo wszystkich instancji w Polsce. Powszechnie są różne wyroki dotyczące takich samych przypadków. Wszystko zależy od intencji sędziego. Sędzia za produkowane buble prawne nie odpowiada przed nikim. Sędziowie są ponad prawem. Wszyscy ludzie wymiaru niesprawiedliwości w Polsce są poza prawem!

Patologię wymiaru sprawiedliwości próbuje ograniczyć minister sprawiedliwości rządu PiS Zbigniew Ziobro oraz wiceminister Patryk Jaki. Ogłoszono już, że będą kompleksowe zmiany w prawie polskim. Najwyższy czas. Sprawa reformy w systemie wymiaru sprawiedliwości jest najpilniejszym zadaniem w dziele naprawy RP.

Komentarze - Facebook

Komentarze
To Top