Prawe Opinie

Coraz niższe loty PO, czyli Ostachowicz musiał odejść…

Fot. facebook.com/G.Schetyna

Grzegorz Schetyna powinien być noszony na świeczniku przez Jarosława Kaczyńskiego i Ryszarda Petru. Każdy nowy pomysł prezesa PO skutkuje spadkiem notowań jego partii a wzrostem notowań PiS i Nowoczesnej. Likwidacja CBA i IPN, wcześniej 500 zł na każde dziecko a dziś kolejny absurd – powołanie komisji śledczej, która miałaby zbadać okoliczności zakupu śmigłowców dla polskiej armii.

Dziwnym trafem, kiedy Polską rządziła koalicja PO-PSL, nie było możliwe powołanie jakiejkolwiek komisji śledczej która miałaby zbadać jakiekolwiek nieprawidłowości, w które zamieszani mieli być członkowie ówczesnej koalicji. A takich ciekawych tematów znalazłoby się nie mało. Afera stoczniowa, afera hazardowa, afera zegarkowa, infoafera, afera taśmowa, afera Amber Gold, afera wyciągowa, afera stadionowa, afera autostradowa, afera Elewarru, afera z informatyzacją MSW, afera z budową gazoportu w Świnoujściu oraz dostawami gazu z Kataru, afera z budową elektrowni atomowej, nałożenie na Lasy Państwowe haraczu w postaci podatku od przychodu (a nie dochodu!), przyjęcie ustawy o „bratniej pomocy” (tzw. ustawa 1066), podpisanie z Rosją niekorzystnej umowy gazowej (najdroższy gaz w Europie) i wiele innych. To wszystko jednak nic, przy ogromnej „aferze” obecnego rządu. Antoni Macierewicz ogłosił, że śmigłowce Black Hawk dla polskiej armii wyprodukuje firma z siedzibą w Mielcu. Firmę wykupili w 2007 roku Amerykanie i chyba to bardzo nie podoba się politykom PO. Na dzisiejszej konferencji prasowej Sławomir Neumann mówił tak: „Nas interesuje jednak jaki wpływ mają Amerykanie na Jarosława Kaczyńskiego, że zdecydował się pogwałcić wszystkie możliwe procedury, że transparentny przetarg, który się odbył na jedne śmigłowce, zamienił na kompletnie nieprzejrzyste procedury wyboru jednego z helikopterów oferenta”. Pytał także czy: „były jakieś dodatkowe porozumienia między ówczesnym premierem Jarosławem Kaczyńskim a Amerykanami, o których nie wiemy, a dzisiaj są być może spłacane. Jakie jeszcze możliwości wpływu mają Amerykanie na Jarosława Kaczyńskiego? Jakie jeszcze tematy mogą być poruszone w rozmowach między Amerykanami a Jarosławem Kaczyńskim, że tak ulegamy jednemu krajowi?”.

Politycy PO zmartwili się chyba faktem, że w kabaretach już tak nie dominują, (Ryszard Petru bije ich na głowę) i dzisiejszą konferencją chcieli sobie powetować ostatnie niepowodzenia na kabaretowych scenach. Partia, która bowiem przez 8 lat robiła wszystko by zadowolić Niemców i Rosjan ma dziś czelność rzucać oskarżenia pod adresem rządu, którego decyzja spowoduje, że na kontrakcie dla Black Hawki zabiorą Amerykanie, ale przede wszystkim Polacy. Widać PO martwi się faktem, że obok Niemców i Rosjan z polskich pieniędzy nie zdążyli skorzystać Francuzi. Dziwi fakt, że PO nie wyciąga wniosków po przegranych wyborach. Polacy mieli już dość działania władzy na szkodę polskiego państwa i dlatego władzę powierzyli PiSowi.  Grzegorzowi Schetynie chodzi chyba o to by polski przemysł zbrojeniowy najzwyczajniej w świecie upadł. Pewnie byłby wtedy spokojniejszy, że żaden ciężki sprzęt nie będzie rozpędzał demonstracji KOD-u.

Gdy tak przeanalizuje się ostatnie wypowiedzi liderów PO to można odnieść wrażenie, że partia która niegdyś słynęła ze świetnych piarowców, ostatnio chyba tnie koszty. Zamiast Igora Ostachowicza, muszą chyba liczyć na niedoszłego prezydenta Białegostoku – Krzysztofa Kononowicza. Zapowiedzi likwidacji CBA, IPN-u czy przemysłu zbrojeniowego przypominają jeden z flagowych pomysłów  ich nowego doradcy, czyli słynny zwrot „Nie będzie niczego”. Jeśli mnie jednak pamięć nie myli to Krzysztof Kononowicz nie zdobył zbyt wielu głosów w Białymstoku. Nie miałbym nic przeciwko gdyby partia Grzegorza Schetyny miała podobne poparcie jak zwolennik likwidacji wszystkiego.

 

Komentarze - Facebook

Komentarze
To Top