Informacje

Zmiany w kierownictwie PiS

Fot. Flickr

W niedzielę 11 września odbyła się zapowiadana wcześniej Rada Polityczna PiS. Podczas spotkania podjęto decyzję o tym, którzy z członków partii będą nią kierować w najbliższym czasie.

Wiceprezesami Prawa i Sprawiedliwości zostali: premier Beata Szydło, wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński, szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak. Do ścisłego kierownictwa weszli też koordynator ds. specsłużb Mariusz Kamiński, szef Ministerstwa Obrony Narodowej Antoni Macierewicz i minister w KPRM Adam lipiński.

Kierownictwo PiS poszerzyło się także o dwóch wicepremierów. Są nimi Piotr Gliński – minister kultury i dziedzictwa narodowego, a także Mateusz Morawiecki – minister rozwoju. Joachim Brudziński został, jak to było już wcześniej, szefem Komitetu Wykonawczego PiS.

Mamy do czynienia z nowym kierownictwem, ale to jest kierownictwo w wielkiej mierze kontynuacyjne (…). Kierownictwo z poprzedniej kadencji odniosło wielki sukces, zwycięstwa wyborcze w wyborach – najpierw samorządowych, później prezydenckich, wreszcie parlamentarnych (pierwszy raz bezwzględna większość jednej partii w parlamencie). I w związku z tym nie było powodu do jakichś szerszych zmian, chociaż pełne uzupełnienia nastąpiły. Z osób powszechnie znanych weszli w skład kierownictwa partii panowie wicepremierzy: Morawiecki i Glińskipowiedział Jarosław Kaczyński.

Z kolei funkcję sekretarza Rady politycznej PiS będzie pełnił Krzysztof Sobolewski. Na członków Komisji Etyki partii wybrano Elżbietę Witek, Ewę Tomaszewską, Andrzeja Adamczyka, Marka Asta, Stanisława Karczewskiego i Zdzisława Pupę. Za finanse PiS-u będzie odpowiadać Teresa Schubert.

Źródło: radiomaryja.pl

Komentarze - Facebook

Komentarze
To Top