Mówią w mediach

Waszczykowski: PE się ośmiesza

Fot. Österreichisches Außenministerium

Te ostatnie debaty Parlamentu Europejskiego już raczej ośmieszają go. To będzie raczej kompromitacja – stwierdził w „Kwadransie politycznym” TVP1 minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski, komentując zapowiedzi kolejnej debaty o Polsce.

Prawa kobiet, prawa człowieka w Polsce nie są zagrożone, tworzenie sztucznej debaty na ten temat w gronie garstki posłów, przenoszenie tej debaty na zewnątrz jest ingerencją w sprawy polskie. Debata się powinna toczyć w Polsce, ma prawo się toczyć – podkreślił.

Polityk odniósł się także m.in. do sprawy CETA. – Jeszcze wypracowujemy stanowisko ws. CETA. Ostateczny dokument wynegocjowany między UE a Europą pojawił się w lipcu, dość niedawno. To jest niewiele czasu. Termin to koniec października. Ono jest istotne na trzech płaszczyznach: geopolitycznej, handlowej, ale tam są haczyki, które musimy sprawdzić. To są kwestie dotyczące arbitrażu, osądzania się jeśli chodzi o korporacje, organizacje zrzeszające pracowników. To może być forpoczta porozumienia między UE a USA, tu musimy być dokładni, czy nie popełnimy tu błędu, który mógłby rzutować na to ewentualne porozumienie – powiedział.

Źródło: 300polityka.pl

Komentarze - Facebook

Komentarze
To Top