Mówią w mediach

Trump: Chcemy silnej Polski, silnej Europy Wschodniej

Fot. Gage Skidmore

Będziemy pracować z Polską nad wzmacnianiem NATO, nad wzmocnienie roli NATO w walce z terroryzmem. (…) Chcemy silnej Polski, silnej Europy Wschodniej jako twierdzy bezpieczeństwa i wolności – zadeklarował kandydat Republikanów na prezydenta USA, Donald Trump na spotkaniu w siedzibie Polish National Alliance w Chicago.

Polityk zapewnił, że jego administracja będzie przyjacielem naszego kraju. Pochwalił nasz kraj za to, jak dużo pieniędzy Polska przeznacza na obronność. – Gdyby wszystkie kraje NATO wydawały tyle na obronność co Polska, to bylibyśmy bezpieczniejsi – podkreślił. – Nigdy Was nie zawiodę! – zapewnił.

To jest niesamowite, co Amerykanie polskiego pochodzenia zrobili dla tego kraju. I nie wydaje mi się, że ludzie wiedzą, jak wiele przeszliście – podkreślił. Donald Trump zapowiedział ścisłą współpracę ze środowiskiem polonijnym oraz zniesienie wiz dla Polaków. W jego przekonaniu miałoby to nastąpić nawet w ciągu dwóch tygodni po objęciu urzędu. Złożył obietnice, że będzie honorował zobowiązania wynikające z członkostwa USA w NATO i potwierdził gwarancję bezpieczeństwa dla Polski w ramach Paktu Północnoatlantyckiego.

Kandydat na prezydenta USA zauważył, że Polska niemal od zawsze była silnym sojusznikiem Ameryki – wyraził nadzieję, że tak pozostanie. Na koniec zebrani odśpiewali mu „Sto lat”.

Źródła: wpolityce.pl, deon24.com

Komentarze - Facebook

Komentarze
To Top