Informacje

Rząd: Odwołano Jackiewicza z funkcji ministra skarbu państwa

Fot. Flickr

Premier Beata Szydło odwołała Dawida Jackiewicza z funkcji ministra skarbu państwa. – Podjęłam decyzję o odwołaniu Dawida Jackiewicza z funkcji ministra Skarbu Państwa, gdyż wypełnił on swoją misję – oświadczyła Beata Szydło.

Dotychczasowe stanowisko ministra skarbu państwa otrzyma szef Komitetu Stałego RM Henryk Kowalczyk. Nie będzie on sprawował jednak funkcji ministra. Podczas konferencji prasowej pani premier oznajmiła, że będzie on pełnił rolę nadzorcy nad likwidacją resortu. Po likwidacji Ministerstwa Skarbu Państwa kontrolę nad skarbem państwa będzie sprawował podmiot kierowany przez menadżera.

W trakcie konferencji prasowej Beata Szydło była pytana przez dziennikarzy, czy decyzja o odwołaniu Jackiewicza była spowodowana ostatnimi medialnymi doniesieniami o polityce kadrowej w spółkach SP. – Dzisiaj jest właśnie 15 września. Pan minister Dawid Jackiewicz wywiązał się ze swojego zobowiązania, które podjął, i przedstawił zarówno koncepcję, jak i przedstawił rozwiązania legislacyjne. Teraz Rada Ministrów będzie prowadziła proces legislacyjny. W ciągu najbliższych dwóch tygodni projekt ustawy zostanie skierowany do Sejmu. W związku z powyższym podjęłam decyzję o odwołaniu pana ministra Dawida Jackiewicz, w związku z tym, że wypełnił swoją rolę, z funkcji ministra skarbu – powiedziała Beata Szydło

Źródło: Dziennik.pl

 

Komentarze - Facebook

Komentarze
To Top