Opinie, Analizy i Wywiady

Kawęcki: W historii współpraca Berlina i Moskwy służyła uderzaniu w państwo polskie

Fot. Prawica Rzeczypospolitej

Pamięć o zbrodniczej agresji sowieckiej na narody Europy Środkowej powinna stać się istotnym elementem europejskiej świadomości historycznej. Brak potępienia komunizmu przez kraje Europy Zachodniej uniemożliwia zbudowanie rzeczywistej solidarności państw naszego kontynentu – uważa dr Krzysztof Kawęcki, wiceprezes Prawicy Rzeczypospolitej.

Delegacja Prawicy Rzeczypospolitej dziś o 13 złożyła wieniec przed Pomnikiem Poległych i Pomordowanych na Wschodzie w hołdzie tym wszystkim rodakom, którzy stawiali opór sowieckiemu najazdowi. 

Dr Kawęcki w wywiadzie dla Tygodnika Katolickiego „Niedziela” zwraca uwagę, że „ewentualna rekonfiguracja ładu międzynarodowego mogłaby doprowadzić do wznowienia sojuszu rosyjsko-niemieckiego, do współpracy tych państw. Po stu latach możliwe jest Rapallo – bis (w 1922 roku Niemcy i sowiecka Rosja zawarły sojusz gospodarczy i wojskowy wymierzony w ład wersalski)”. – Celem polskiej polityki zagranicznej powinno być przeciwdziałanie takiemu scenariuszowi – podkreśla. Wiceprezes Prawicy Rzeczypospolitej mówi w wywiadzie także o problemach we współczesnych relacjach polsko-litewskich i polsko-ukraińskich. – Nie da się zbudować dobrych relacji na kłamstwie i narelatywizacji ludobójstwa dokonanego przez OUN –UPA w latach 1943-1947 – podkreśla.

Całość wywiadu można przeczytać na stronie Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

Komentarze - Facebook

Komentarze
To Top