Opinie, Analizy i Wywiady

Jurek: Życie musi być chronione od początku, bo każdy człowiek ma prawo się urodzić

Fot. Prawica Rzeczypospolitej

– Każdy z nas się urodził i tego prawa musimy chronić dla innych – powiedział prezes Prawicy Rzeczypospolitej w „Sygnałach Dnia” w radiowej Jedynce. – Na pewno Prawica Rzeczypospolitej będzie się pytać jak wygląda walka z przestępczością aborcyjną – zapowiedział.

Życie powinno być chronione, czy prawo jest antyaborcyjne, czy nie antyaborcyjne. To jest wszystko język narzucony przez ludzi, którzy chcą bagatelizować problem. Natomiast oczywiście życie musi być chronione od początku, bo każdy człowiek ma prawo się urodzić. Każdy z nas się urodził i tego prawa musimy chronić dla innych – podkreślił.

Jak zauważył, w praktyce broniony przez część polityków tzw. komprmis aborcyjny nie obowiązuje. – Ten kompromis nie obowiązuje właśnie. Problem polega na tym, że gdyby prawo traktowano serio to, np. mały Wiktor w szpitalu na Madalińskiego by nie zginął, dlatego że nawet to prawo, kiedy mówi o tym, że zabić dziecko można tylko w warunkach tzw. nieodwracalnego uszkodzenia płodu, a przecież 80% dzieci, które się zabija w wyniku tzw. wyjątku eugenicznego, to są dzieci z zespołem Downa, które będą niepełnosprawne, ale będą żyć: społecznie, itd., a giną, bo po prostu nie odpowiadają pewnym kryteriom oczekiwaniowym – powiedział.  – Ten tzw. kompromis to jest kompromis, żeby zamknąć sprawę, a nie kompromis, żeby wykonywać prawo. Swoją drogą ja się będę interesował tym i na pewno Prawica Rzeczypospolitej będzie się pytać jak wygląda walka z przestępczością aborcyjną, z tymi, którzy łamią ten kompromis – stwierdził. – To dzisiejsze prawo nawet nie jest tym prawem, które uchwalono w 1993 roku, bo po drodze je zmieniło SLD i tylko dzięki prof. Andrzejowi Zollowi obowiązuje chociaż to, które mamy – zauważył.

Marek Jurek zwrócił również uwagę na prawną inicjatywę Prawicy Rzeczypospolitej. – Dzisiaj się rozpoczną w Sejmie prace nad naszym(…) projektem dotyczącym prawa do urodzenia każdego dziecka poczetego pozaustrojowo. To jest właśnie przywracanie tego, co pan nazwał tym kompromisem – zwrócił się do prowadzącego program redaktora Piotra Goćka. Prezes Prawicy Rzeczypospolitej podkreślił, że „in vitro nie może naruszać prawa do życia”. Jak powiedział, „żadne dziecko nie powinno być traktowane jako obiekt selekcji”.

Komentarze - Facebook

Komentarze
To Top