Opinie, Analizy i Wywiady

Jurek: Prawdziwi uchodźcy są w Libanie i Jordanii. Tam należy kierować pomoc

Fot. Prawica Rzeczypospolitej

– Taki pseudo-humanizm jest po prostu nieludzki, który mówi: wszystko mi jedno, kogo przyjmę – powiedział Marek Jurek w programie „Polski Punkt Widzenia” w TV Trwam. – Jeżeli chodzi o uchodźców, możemy im pomagać w obozach dla uchodźców. To jest potrzebne, to jest ludzkie, itd. Jeżeli chodzi o relokację – nie wykluczając nikogo – stosujmy zasadę solidarności, preferencji w stosunku do chrześcijan, bo oni po prostu mają prawo do naszej pomocy i to jest miara naszego poczucia solidarności chrześcijańskiej, naszego poczucia związku z całym chrześcijaństwem – podkreślił. 

Współnie z Kazimierzem Ujazdowskim już przeszło rok temu, jeszcze za poprzedniego rządu, do kolejnych ministrów się zwracaliśmy, żeby rozpocząć akcję pomocową dla chrześcijan w obozach dla uchodźców – przypomniał prezes Prawicy Rzeczypospolitej. Natomiast w lipcu obaj posłowie do Parlamentu Europejskiego  w specjalnym spocie zaapelowali do rządu o zwiększenie pomocy humanitarnej dla uchodźców w obozach w Libanie i Jordanii. – Prawdziwi uchodźcy są w Libanie i w Jordanii. Tam są prawdziwi uchodźcy, na granicy Syrii, na granicy Iraku i tam pomoc należy kierować. Nadto, jeżeli szczególnie rodziny chrześcijańskie, czy rodziny, które nie mają się gdzie podziać, np. jazydów, chcą się osiedlić w Europie, powinniśmy szczególnie chrześcijanom jak najbardziej pomagać. No, bo gdzie oni się mają osiedlić, w Arabii Saudyjskiej? A więc te dwa kierunki – pomoc na miejscu i ewentualnie pomoc dla ludzi, którzy w Polsce widzą kraj szczególnie im bliski i, których my traktujemy jako szczególnie bliskich – podkreślił Marek Jurek.

Jak stwierdził, w UE była do tej pory „twarda obrona zasady, że my wam będziemy osiedlać po prostu enklawy muzułmańskie”. – To jest kompletnie bez sensu – podkreślił. – Wszystkie badania socjologiczne pokazują, że historia imigracji w krajach Europy zachodniej to nie jest historia integracji, tylko dezintegracji – zauważył.

Komentarze - Facebook

Komentarze
To Top