Opinie, Analizy i Wywiady

Jurek o działaniach KE: Kolejny akt pogardy w stosunku do narodów Europy środkowej

Marek Jurek skrytykował zablokowanie przez Komisję Europejską polskiego podatku handlowego. – To atak na podstawowe funkcje Rzeczypospolitej, na suwerenność jako taką. A na dodatek – jeśli przypomnimy sobie, że Traktat z Maastricht uznał, że niezbędna odbudowa gospodarcza Niemiec Wschodnich po zniszczeniach komunizmu nie może być sabotowana przesadnymi ograniczeniami w zakresie „pomocy publicznej” – to kolejny akt pogardy w stosunku do narodów Europy środkowej, odbudowujących swe państwa po czasach dominacji sowieckiej nad połową naszego kontynentu – stwierdził.

– Upowszechnienie własności, a więc najpierw ochrona własności rodzinnej i dziedzicznej, drobnych inwestycji i własności krajowej – to podstawowe składniki dobra wspólnego. Jak każdy z jego składników nie może być realizowany kosztem innych, ale zawsze pozostaje nakazem polityki Rzeczypospolitej. Dostępność własność, szanse startujących inwestorów, duża ilość małych firm, to zarówno warunek wolnej przedsiębiorczości i zdrowej struktury społecznej, jak i – o czym wiedzieli już starożytni – trwałości państwa obywatelskiego – podkreślił lider Prawicy Rzeczypospolitej.

– Atak Komisji Europejskiej na polską ustawę handlową to coś znacznie więcej niż kolejna groteskowa ingerencja specjalistów od standaryzacji ogórków. To atak na podstawowe funkcje Rzeczypospolitej, na suwerenność jako taką – ocenił. – A na dodatek – jeśli przypomnimy sobie, że Traktat z Maastricht uznał, że niezbędna odbudowa gospodarcza Niemiec Wschodnich po zniszczeniach komunizmu nie może być sabotowana przesadnymi ograniczeniami w zakresie „pomocy publicznej” – to kolejny akt pogardy w stosunku do narodów Europy środkowej, odbudowujących swe państwa po czasach dominacji sowieckiej nad połową naszego kontynentu – zauważył.

Komentarze - Facebook

Komentarze
To Top