Opinie, Analizy i Wywiady

Ujazdowski: Bilans TK jest pozytywny

Fot. Piotr Babisz

Jestem przekonany, że dobrze funkcjonujące państwo musi mieć sąd konstytucyjny. To bardzo konserwatywna teza – podkreślił europoseł PiS Kazimierz Michał Ujazdowski w programie „Fakty po Faktach”. Jego zdaniem „bilans sądu konstytucyjnego jest pozytywny”.

Możliwe jest dobre rządzenie, które nie zastaje ludzi samych ze sobą. Połączone z kooperacją i szacunkiem dla sądu konstytucyjnego. Sąd konstytucyjny nie raz popełniał błędy, ale bronię poglądu, że bilans sądu konstytucyjnego jest pozytywny. Przychodził wielokrotnie w sukurs obywatelom, gwarantując prawa podatkowe, a ostatnio wydał wyroki umacniające klauzulę sumienia oraz dobry wyrok ws. gruntów warszawskich. Jest instytucją wartościową – powiedział.

Ujazdowski zaznaczył, że „w tej sprawie ma odrębne stanowisko, czego absolutnie nie kryje, bo tak odczytuje interes RP”. – Najpierw zostało popełnione nadużycie ze strony Platformy, na to nadużycie nowy obóz rządzący odpowiedział nadużyciem, a potem sytuacja wymknęła się spod kontroli – stwierdził.

Źródło: 300polityka.pl

Komentarze - Facebook

Komentarze
To Top