Informacje

Trwa zbiórka na pomniki ofiar katastrofy smoleńskiej i Lecha Kaczyńskiego

Fot. Bartosz Staszewski/Wikimedia Commons

W Warszawie rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na wybudowanie pomników upamiętniających ofiary katastrofy smoleńskiej i prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Komitet Społeczny Budowy Pomników ruszył już z akcją przed Kościołem Seminaryjnym na Krakowskim Przedmieściu.

Dzisiaj pieniądze będą jeszcze zbierane wieczorem  przed warszawską archikatedrą św. Jana. W obu kościołach, przed którymi zaplanowano zbiórki, odbędą się dzisiaj comiesięczne msze w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej. W następnych dniach akcja ogarnie całą Polskę.

Poseł PiS-u Jacek Sasin zaznaczył, że oba pomniki powinny stanąć w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu. – Dlatego, bo to jest miejsce nierozerwalnie związane z pamięcią o ofiarach katastrofy i z prezydentem Lechem Kaczyńskim. Jeśli chodzi o pamięć katastrofy smoleńskiej i jej ofiar, to Polacy sami to miejsce wskazali 10 kwietnia, kiedy dowiedzieliśmy się wszyscy w Polsce, że doszło do tej niewyobrażalnej tragedii. Polacy spontanicznie zaczęli przybywać przed Pałac Prezydencki. Nikt ich tam nie zwoływał. Nikt ich nie zachęcał, żeby w to miejsce przyjść. Spontanicznie pojawiły się setki tysięcy osób. Płonęły znicze. Były składane świeże kwiaty i to nie tylko w tych dniach bezpośrednio po katastrofie smoleńskiej, ale potem Polacy gromadzili się pod krzyżem przed Pałacem Prezydenckim, potem każdego 10 aż przecież do dzisiaj – powiedział poseł Jacek Sasin.

Odsłonięcie pomników planowane jest na VIII. rocznicę katastrofy smoleńskiej w 2018 roku.

Źródło radiomaryja.pl

Komentarze - Facebook

Komentarze
To Top