Opinie, Analizy i Wywiady

Przyjmowanie imigrantów z Syrii i Iraku do Europy jest groźne i nieracjonalne

Co do słów Papieża Franciszka – powiedział dokładnie: „Jednocześnie potrzebna jest gotowość przyjęcia ludzi uciekających od wojen i głodu”. Tymczasem jeśli chodzi o uchodźców z Syrii i Iraku od wojny i głodu uciekli do Jordanii, Turcji i Libanu – ci, którzy przybyli lub mieliby przybyć do Europy w tym Polski już nie uciekają od wojny i głodu (jeśli w tych trzech wymienionych krajach brakowałoby żywności to Polska oczywiście powinna ją dostarczyć, nie trzeba sprowadzać ich do Polski aby ich wyżywić). W kolejnych dniach wypowiedział się bardziej ogólnie, ale powyższe argumenty pozostają aktualne, bo te ogólne wypowiedzi nie unieważniają tej bardziej szczegółowej, to ta precyzyjniej oddaje poglądy Franciszka.

Fot. Wikimedia Commons

Fot. Wikimedia Commons

Poza tym przyjmowanie imigrantów z Syrii i Iraku do Europy jest groźne i nieracjonalne. Uchodźcy Muzułmańscy popełniają znacznie mniej przestępstw w Państwach gdzie dominują Muzułmanie niż w krajach Europy Zachodniej (a jeśli Polska by ich wpuściła to samo byłoby u nas) o innej kulturze, gdzie np. kobiety ich zdaniem prowokują gwałty i molestowanie. Za pieniądze przeznaczone na pomoc uchodźcom z Syrii i Iraku można kupić znacznie więcej w Libanie, Jordanii i Turcji niż w Polsce czy Europie Zachodniej. Kolejny argument – uchodźcom tym będzie znacznie łatwiej i taniej wrócić po zakończeniu wojny do Syrii i Iraku z Państw sąsiadujących z tymi krajami niż z Europy Zachodniej czy Polski. W końcu w krajach o łagodnym klimacie łatwiej i taniej zapewnić im schronienie niż w Europie Zachodniej i Polsce, gdzie zimą są minusowe temperatury.

Papież Franciszek powiedział też, że jesteśmy w stanie wojny, ale nie jest to wojna religijna tylko o wpływy i pieniądze – tymczasem Islamiści ginący w Syrii, Iraku i w efekcie zamachów w wielu krajach świata kierują się przesłankami właśnie religijnymi. Chcą zabić jak najwięcej „niewiernych” dzięki czemu wierzą, że trafią do ich raju. Papież chyba chce wierzyć, że żadna religia nie może prowadzić do zła, ale przecież wszystko zależy kto i po co ją stworzył – Islam nie powstał zgodnie z wolą Boga, ale to dzieło Mahometa, które miało służyć także celom politycznym czyli jego władzy nad coraz większą liczbą ludzi.

Autorem tekstu jest Filip Stankiewicz.

Komentarze - Facebook

Komentarze
To Top