Informacje

Profanacja Mszy św. przez francuską policję

Fot. Wikimedia Commons

W trakcie celebracji Mszy św. do kościoła św. Rity w Paryżu wtargnęli funkcjonariusze Policji i siłą zmusili wiernych do opuszczenia świątyni.

Służby porządkowe swoje działanie uzasadniają tym, że świątynia została już sprzedana i jest prywatną własnością. Ma zostać zniszczona, gdyż na jej miejscu powstanie apartamentowiec wraz z parkingiem. Jednak deweloper dokonał kupna ponad rok temu, a przez ten okres czasu w kościele sprawowano Msze św. i inne nabożeństwa.

Interwencja francuskiej Policji miała miejsce dwa tygodnie islamiści zamordowali kapłana sprawującego Mszę św. w kościele w Saint-Etienne-du-Rouvray.

Niektórzy politycy krytykują brutalną ewakuację wiernych z kościoła, a także projekt jego zburzenia i stawiania w jego miejscu apartamentów:

– Przeprowadzenie ewakuacji wiernych w czasie Mszy świętej jest aktem niegodnym, dokonanym w samym środku lata, wykorzystującym  nieobecność dużej części parafian i szok wiernych po zamachu terrorystycznym w Saint-Etienne-du-Rouvray – oświadczył deputowany partii Republikanie, Frédéric Lefebvre.

A może ktoś zechciałby zbudować parkingi na miejscu salafickich meczetów zamiast burzyć nasze kościoły?– pytała retorycznie szefowa Frontu Narodowego Marine Le Pan

Źródło: pch24.pl

Komentarze - Facebook

Komentarze
To Top