Opinie, Analizy i Wywiady

Podsumowanie pierwszego roku Pierwszej Damy

6-tego sierpnia minął rok od złożenia ślubowania przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę przed Zgromadzeniem Narodowym. Tym sposobem mija również rok działalności Agaty Kornhauser – Dudy jako Pierwszej Damy. Kancelaria Prezydenta RP przedstawiła podsumowanie tego okresu.

Agata Kornhauser – Duda urodziła się 2 kwietnia 1972 roku w Krakowie. Ukończyła I Liceum Ogólnokształcące im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie. W latach 1991 – 1997 studiowała na Wydziale Filologii Germańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 1998 do 2015 roku pracowała jako nauczycielka języka niemieckiego w II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana III Sobieskiego w Krakowie. Jest żoną Andrzeja Dudy od 1994 roku, mają jedno dziecko – córkę Kingę, studiującą – w ślad ojca – prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Kancelaria Prezydenta RP przedstawiła podsumowanie działalności Pierwszej Damy. Na wstępie podaje dane liczbowe o wizytach zagranicznych, których Agata Kornhauser – Duda odbyła 46, o wizytach krajowych (14), o udzielonych lekcjach języka niemieckiego (37; pracowała jako nauczycielka języka niemieckiego do końca roku 2014/15, nie zaniechała działalności pedagogicznej po tym, jak dowiedziała się o czekającej na nią funkcji Pierwszej Damy), o wydarzeniach objętych jej patronatem (76), o napisanych listach (518), o spotkaniach odbytych w Pałacu Prezydenckim (43).

Na stronie internetowej kancelarii przedstawiono dokładną rozpiskę aktywności Pierwszej damy od sierpnia 2015 do lipca 2016. Dowiadujemy się między innymi, że małżonka prezydenta Andrzeja Dudy przyjęła w Pałacu Prezydenckim m. in. działaczy społecznych, ludzi kultury, przedstawicieli różnych fundacji czy też ministrów. Wspomniano np. o wizycie Pierwszej Damy w Ośrodku Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych w Tomaszowie Mazowieckim, o wizycie na inauguracji roku akademickiego w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej (najstarsza polska uczelnia pedagogiczna), o wizycie w Hospicjum dla Dzieci w Łodzi prowadzonym przez Fundację Gajusz, o wizycie w klinice Budzik, o wizycie w Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi czy o wizycie w Najmniejszym Muzeum Świata w Warszawie.

Ponadto, Kancelaria Prezydenta RP przypomniała o inicjatywie Pierwszej Damy jaką było przedświąteczne spotkanie z paniami ambasador oraz małżonkami ambasadorów akredytowanych w Warszawie.

Źródło: telewizjarepublika.pl, prezydent.pl

Komentarze - Facebook

Komentarze
To Top