Informacje

Imigranci w Niemczech nie chcą pracować

Fot. flickr.com

Przyjmując rzesze imigrantów państwo niemieckie  liczyło, że wzmocnią oni tamtejszą gospodarkę.  Tymczasem Imigranci nie chcą w ogóle podjąć jakiejkolwiek pracy.

Na imigrantów skarżył się Bernd Pohlers – burmistrz saksońskiego Waldenburga. Chciał on zaoferować zajęcie imigrantom, którzy starają się o azyl w Niemczech. Ci jednak nie chcą podejmować pracy, gdyż czują się goścmi Angeli Merkel. – Kupiliśmy im nawet roboczą odzież. Ale spotkaliśmy się z odmową. Uchodźcy tłumaczyli, że są w Niemczech gośćmi i nie powinni pracować – skarżył się Pohlers w rozmowie z „Radiem Szczecin”.

Imigranci nie chcą pracować za mniej niż wynosi minimalna pensja w Niemczech. Jednak zgodnie z obowiązującym w Niemczech prawem, osoby ubiegające się o azyl mogę podejmować jedynie pracę na zasadach wolontariatu. Dlatego  burmistrz Waldenburga mógł zaproponować tylko niedużą zapłatę.

Bernd Pohlers chciał, aby poprzez pracę imigranci mogli z jednej strony zarobić na swoje utrzymanie, a z drugiej, aby lepiej zintegrowali się z lokalną społecznością. Imigranci nie mają zamiaru skorzystać z tej propozycji, ponieważ w Niemczech czują się gośćmi.

Źródło: wpolityce.pl

 

Komentarze - Facebook

Komentarze
To Top