Informacje

Biskupi Afryki wzywają do odrzucenia zachodniej ideologii kolonizacyjnej

Fot. Wikimedia Commons

Podczas 17. Zgromadzenia Plenarnego Biskupów Afryki hierarchowie potępili ideologiczną kolonizację płynącą z Zachodu. Państwa zachodnie oferują materialne wsparcie dla głodujących dzieci w zamian za zaakceptowanie homoseksualizmu, tzw. aborcji, ideologii gender i innych lewicowych wymysłów.

Biskupi z Afryki spotkali się przede wszystkim po to, by przedyskutować, w jaki sposób można wprowadzić w życie nauczanie papieża Franciszka z adhortacji „Amoris laetitia”na kontynencie afrykańskim.
W komunikacie wydanym po zakończonym spotkaniu potwierdzili, m.in. że małżeństwo to nierozerwalny związek kobiety i mężczyzny. Hierarchowie przypomnieli także, że w dzisiejszych czasach jest ogromny atak na rodzinę, którą to Kościół powinien wziąć w szczególną opiekę.

Na spotkaniu ustalono najpilniejsze wyzwania Kościoła na najbliższy czas. Wśród nich są walka z ubóstwem i niepewnością jutra, które towarzyszą wielu rodzinom, wykluczenie społeczne, zgubny wpływ aplikacji oraz urządzeń mobilnych i komunikacyjnych na młodych ludzi, ideologia gender, promowanie rozwodów, tzw. aborcji i sterylizacji. Kolejnymi problemami są te wynikające z wierzeń niektórych plemion afrykańskich: poligamia, wiara w czary i plemienne tradycje, często sprzeczne z nauka katolicką.

Hierarchowie dostrzegają skalę problemu ideologizacyjnego płynącego z USA i licznych krajów europejskich. Wobec tego wzywają wszystkie państwa Unii Afrykańskiej do opiernia się propozycjom wsparcia materialnego głodujących dzieci, które jednak jest uzależnione od przyjęcia antykatolickich i antyrodzinnych idei.

O potępieniu zachodnich ideologii przez afrykańskich biskupów mówił podczas tegorocznych Światowych Dni Młodzieży papież Franciszek. – W Europie, w Ameryce, w Ameryce Łacińskiej, w Afryce, w niektórych krajach azjatyckich istnieje prawdziwa kolonizacja ideologiczna. Jedną z nich – mówię to jasno z imienia i nazwiska jest gender. Naucza się w szkole, że każdy może wybrać sobie płeć. A dlaczego tego uczą? Ponieważ podręczniki są narzucane przez te osoby i instytucje, które dają pieniądze. Jest to kolonizacja ideologiczna, popierana również przez bardzo wpływowe kraje. I to jest straszne – tłumaczył Ojciec Święty biskupom w katedrze na Wawelu.

Źródło: pch24.pl

Komentarze - Facebook

Komentarze
To Top