Informacje

Beata Szydło spotkała się z medalistami olimpijskimi

Fot. pixabay

-Przynosicie nam wielką dumę i radość – powiedziała Beata Szydło podczas spotkania z medalistami olimpijskim w Gabinecie Prezesa Rady Ministrów.

Chwile, które przeżyliśmy dzięki waszym występom, waszym sukcesom są niezapomniane. Budujemy dzięki temu wspólną biało-czerwoną drużynę – powiedziała premier. Beata Szydło zadeklarowała, że rząd będzie robił wszystko, aby pomóc polskim sportowcom. Celem rządu będzie stworzenie jak najlepszych warunków  sportowcom, którzy osiągają sukcesy na arenie międzynarodowej.

Sukcesy sportowe zdaniem Beaty Szydło nie będą możliwe jeżeli nie zainwestujemy w młodzież.  Musimy doprowadzić do takiej sytuacji – żeby nasze najmłodsze pokolenia interesowały się sportem, odchodziły od komputerów i laptopów, a wychodziły na boiska i sale(…). Inwestycja w sport jest bardzo dobra, bo to inwestycja w zdrowie i rozwój – powiedziała pani premier.

To dla nas wielkie wyróżnienie, że możemy tu być i że polski rząd nas docenia – powiedział w podziękowaniu za zaproszenie na spotkanie Piotr Małachowski. Przypomnijmy, że Polacy w Rio zdobyli 11 medali. To najlepszy dorobek medalowy od 16 lat na Igrzyskach Olimpijskich.

Źródło: salon24.pl

Komentarze - Facebook

Komentarze
To Top