Opinie, Analizy i Wywiady

Terlikowski: Czy dla rządu Beaty Szydło psy są ważniejsze niż niepełnosprawne dzieci?

Redaktor naczelny TV Republika, Tomasz Terlikowski w swoim wpisie na jednym z portali społecznościowych zauważył, że rząd Beaty Szydło skupia się bardziej na ochronie praw zwierząt niż ochronie życia każdego człowieka.

Fot. Facebook.com/prawicarzeczypospolitej

Fot. Facebook.com/prawicarzeczypospolitej

Terlikowski zwrócił się do premier Beaty Szydło w następujący sposób (odnosząc się do jej ostatniej wypowiedzi, w której stwierdziła, że tematu pełnej prawnej ochrony życia w Polsce w chwili obecnej nie ma):

 – Otóż temat zabijanych dzieci w Polsce jest. I to nie tylko dlatego, że niemal pół miliona obywateli podpisało projekt w tej sprawie, ale przede wszystkim dlatego, że krew zabijanych dzieci spada teraz na ten rząd. Temat jest także dlatego, że tak się nieszczęśliwie składa, że ten rząd znalazł czas, by zająć się zwiększeniem kar za znęcanie się nad zwierzętami, ale najwyraźniej brakuje mu czasu i odwagi, by zająć się zabijanymi dziećmi – zwrócił uwagę Terlikowski.

Czy mam przez to rozumieć, że dla rządu Beaty Szydło psy są ważniejsze niż niepełnosprawne dzieci? – zapytał Terlikowski. Podsumowując dotychczasowe działania rządu w kontekście obrony życia Tomasz Terlikowski dostrzegł, że – zamiast uciekać przed odpowiedzią trzeba zająć się sprawą. Nie ma dobrej zmiany bez zmiany w kwestii obrony życia.

Komentarze - Facebook

Komentarze
To Top