Informacje

Środowiska narodowe przeciw facebookowej cenzurze

Mamy do czynienia z monopolistą na rynku komunikacyjnym. I stąd wynika to oburzenie – wyjaśnił podczas konferencji prasowej w Sejmie prezes Ruchu Narodowego poseł Robert Winnicki powody protestów środowisk narodowych przeciw – ich zdaniem – cenzurze na popularnym portalu społecznościowym. W konferencji wzięli udział przedstawiciele m.in. Młodzieży Wszechpolskiej, ONR i Prawicy Rzeczypospolitej.

Fot. Twitter.com/RuchNarodowy

Fot. Twitter.com/RuchNarodowy

W związku z tym, że jest przedstawicielstwo Facebooka w Polsce w Warszawie, zapraszamy tych przedstawicieli Facebooka, którzy są w Polsce, aby spotkali się z nami, spotkali się z posłami polskiego Sejmu, z organizacjami pozarządowymi, żeby tutaj wyjaśnić, jak największa polska platforma społecznościowa działa – powiedział Winnicki. Środowiska narodowe zarzucają kasowanie ich profili przez administrację portalu, bez podania wyraźnej przyczyny, w tym kasowanie oficjalnych stron partii parlamentarnych.

Uważam, że sytuacja jest bardzo trudna i niezręczna. W moim odczuciu administracja portalu poszła za daleko, działając wybiórczo, w kierunku treści patriotycznych, narodowych i katolickich – powiedział natomiast poseł Prawicy Rzeczypospolitej dr Jan Klawiter.

W konferencji prasowej, oprócz posłów Roberta Winnickiego i Jana Klawitera wzięli udział: wiceprezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Witold Tumanowicz, Mateusz Marzoch z Młodzieży Wszechpolskiej oraz Tomasz Kalinowski i Damian Kida z Obozu Narodowo-Radykalnego.

Komentarze - Facebook

Komentarze
To Top