Informacje

Rada Praw Człowieka ONZ przyjęła rezolucję o ochronie rodziny

Rada Praw Człowieka ONZ przyjęła rezolucję, która przypomina państwom członkowskim o obowiązku ochrony rodzin.

Fot. Pixabay

Fot. Pixabay

Rada przypomniała, że rodziny stanowią fundament rozwoju każdego państwa. Zgodnie z przyjętą rezolucją, wszystkie działania prowadzone na rzecz rodziny wpływają na budowanie bezpieczeństwa i zdrowy rozwój człowieka, a także zapewniają najbardziej skuteczną ochronę praw człowieka.

Spośród wszystkich krajów członkowskich Unii Europejskiej rezolucję przyjęły na razie tylko Polska i Węgry. – Ta rezolucja Rady Praw Człowieka ONZ, gdzie Polska i Węgry poparły rzeczy oczywiste, że rodzina jest najpotrzebniejsza, ona jest najlepszym środowiskiem bezpieczeństwa i solidarności, to jest rzecz bardzo ważna i tą drogą trzeba iść. Nie można oglądać się na inne państwa, a raczej należy pokazywać im kierunek i stopniowo gromadząc inne państwa. Jestem przekonany, że jeżeli nie będziemy się ograniczać tylko do zajmowania stanowiska na forum międzynarodowym, ale zaangażujemy naszą dyplomacje na rzecz cywilizacji życia, to tych państw w Europie gotowych zajmować podobne stanowisko będzie coraz więcej – mówi Marek Jurek, poseł do Parlamentu Europejskiego.

Rezolucja nawiązuje do innych dokumentów ONZ, które podkreślają rolę rodziny w rozwoju państwa. Zawiera także bezpośrednie odwołania do przyjętej 3 czerwca 2015 r. rezolucji o ochronie rodziny.

Źródło: radiomaryja.pl

Komentarze - Facebook

Komentarze
To Top