Informacje

Premier Wielkiej Brytanii z wizytą w Polsce

Dzisiaj premier Wielkiej Brytanii Theresa May spotka się z panią premier Beatą Szydło . Polska i brytyjska premier będą rozmawiać  na temat  stosunków polsko -brytyjskich po Brexicie oraz o sytuacji Polaków w Wielkiej Brytanii.

Fot. Wikimedia Commons

Fot. Wikimedia Commons

Będzie to pierwsza oficjalna wizyta pani premier Theresy May w Polsce. Theresa May stanowisko brytyjskiego szefa rządu objęła po tym jak do  dymisji podał się  David Cameron.  Zmiana na stanowisku premiera była skutkiem czerwcowego referendum, w którym Brytyjczycy opowiedzieli się za wystąpieniem ze struktur Unii Europejskiej.

Według Konrada Szymańskiego, sekretarza stanu ds. europejskich w MSZ, – dzisiejsze spotkanie Theresy May z Beatą Szydło może być obok wizyt nowej brytyjskiej  premier w Berlinie i Paryżu jednym z kluczowych z punktu widzenia politycznego uporządkowania gruntu pod negocjacje na temat wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.  

Podczas konferencji prasowej premier Beata Szydło powiedziała, że najważniejszym punktem spotkania z brytyjską premier będą rozmowy na temat sytuacji Polaków w Wielkiej Brytanii. – Będziemy rozmawiać również o współpracy, przecież Wielka Brytania jest ważnym, strategicznym partnerem dla Polski. Mamy bardzo bliskie relacje bilateralne. To jest ważny partner gospodarczy, ale również ważny partner, jeżeli chodzi o sprawy bezpieczeństwa, jeżeli chodzi o sprawy związane z kwestiami militarnymi – podkreśliła  Beata Szydło.

Źródło: wpolityce.pl 

Komentarze - Facebook

Komentarze
To Top