Informacje

Powstanie Polska Fundacja Narodowa

Jak poinformowała dziś podczas konferencji w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie premier Beata Szydło, powstanie Polska Fundacja Narodowa. Jej celem będzie promocja Polski za granicą.

Fot. Laurine Depta

Fot. Laurine Depta

Dzisiaj ogłaszamy powstanie fundacji, która tak naprawdę bierze się z siły i odpowiedzialności spółek skarbu państwa. Jestem bardzo wdzięczna inicjatorom (…), tym którzy z taką ideą się zgłosili. Padł pomysł, aby spróbować stworzyć podmiot, który będzie zajmował się promowaniem Polski, ale nie promowaniem Polski w takim potocznym tego słowa znaczeniu, tylko poprzez pokazywanie czy promowanie, poprzez działania PR-owe różnych inicjatyw, ale żeby był to podmiot, który wykorzystując siłę i energię spółek skarbu państwa, będzie budował polską markę – powiedziała.

Jak oznajmiła pani premier, PFN będzie miała za zadanie pokazywać “Polskę piękną, Polskę przyjazną, Polskę, do której warto przyjechać, Polskę ambitną; Polskę, w której są ogromne możliwości, wspaniali ludzie, wspaniałe pomysły”. Szydło zaznaczyła, że jesteśmy państwem, które ma wielkie ambicje, chcemy zdobywać świat, rynki i jesteśmy do tego przygotowani. Dlatego czas zrobić ten kolejny krok, którym jest właśnie Polska Fundacja Narodowa. Dodała, że ideę fundacji wymyślił minister skarbu Dawid Jackiewicz.

Źródło: radiomaryja.pl

Komentarze - Facebook

Komentarze
To Top