Informacje

Patryk Jaki przestrzega przed powstaniem Euroarabii

– Nie da się zlaicyzować całego społeczeństwa. Nie będzie próżni po chrześcijaństwie, w to miejsce przyjdzie islam – przewiduje wiceminister Patryk Jaki.

– Mieliśmy w Europie spokój, dopóki nie sprowadzono uchodźców. Niech „mędrcy” zadadzą sobie pytanie: czy zamachy przeprowadzają chrześcijanie? – mówił na antenie TVP Info wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

Tym sposobem Patryk Jaki nawiązał do codziennie na nowo napływających wiadomości o mordach i zamachach dokonywanych przez dżihadystów. Za aktualny stan rzeczy obwinia europejskie „elity” polityczne, które w imię wolności wyznania i równości chciały wyprzeć wszelkie przejawy istnienia chrześcijańskiego ducha wśród Europejczyków.

Nie da się zlaicyzować całego społeczeństwa. Nie będzie próżni po chrześcijaństwie, w to miejsce przyjdzie islam. (…) Jeśli nie będziemy mieć Europy takiej, jak chciał Schuman, to będziemy mieli Euroarabię opartą o kulturę islamu – przewiduje Jaki.

Pozytywnie natomiast wypowiada się o polityce rządu Beaty Szydło pod względem problemu przyjmowania uchodźców.

– Nie mam żadnych wątpliwości, że mieliśmy rację w tej sprawie. Troje obywateli Polski zginęło, bo europejscy politycy nie potrafili przewidzieć, że to się skończy Euroarabią – mówi. – Jeżeli Polska przyjęłaby taką liczbę uchodźców jak Niemczy czy Francja, nie byłoby u nas bezpiecznie. Koniec, kropka. – podkreśla, krytykując politykę multi – kulti, propagowanej przez niemałą część europejskich polityków.

Polityka multikulturalizmu przyczyniła się niewątpliwie do tragedii, o których codziennie można usłyszeć w telewizji czy przeczytać w gazetach lub internecie. Atak terrorystyczny w Nicei z 14 lipca, zamach w Würzburgu z 18 lipca, atak maczetą z 24 lipca w Reutlingen, seria trzech marcowych zamachów w Brukseli to tylko niektóre z wydarzeń, które wstrząsnęły w tym roku Europejczykami. Należy wspomnieć również o ostatnim ataku, do którego przyznało się tzw. Państwo Islamskie, mającego miejsce w kościele we francuskiej Normandii. Po porannej Mszy Świętej dwóch mężczyzn wzięło zakładników. Śmierć poniósł 86-letni ksiądz Jacques Hamel, któremu podcięto gardło.

Według ostatniego sondażu CBOS, 66 % Polaków jest przeciwnych przyjmowaniu uchodźców z Bliskiego Wschodu i Afryki, 26 % jest przeciwnego zdania, a 8 % nie potrafi sprecyzować opinii na ten temat. Najczęściej przyjmowanie uchodźców aprobują osoby o lewicowych poglądach, nieuczestniczące w praktykach religijnych, zamieszkujące duże i największe miasta oraz osiągające najwyższe dochody, w wieku od 45 – 54 lat. Natomiast przeciwnikami takiego postępowania są osoby w wieku 18 – 24 lata, mieszkańcy wsi i małych miast, robotnicy, osoby osiągające najniższe dochody.

– Pomijając krótkotrwały wzrost poziomu niechęci do przyjmowania uchodźców z tych rejonów, który nastąpił po tegorocznym zamachu w Brukseli, w ostatnich miesiącach nastawienie Polaków w tej kwestii pozostaje stabilne – informuje CBOS.

Źródła: pch24.pl, deon.pl, gazeta.pl, Wikipedia

Komentarze - Facebook

Komentarze
To Top