Wiara, Kultura i Dziedzictwo

Ojciec Święty odwiedził Łagiewniki

Papież Franciszek odwiedził dzisiaj grób św. s. Faustyny w Łagiewnikach. Potem odprawił Mszę świętą dla kapłanów w Sanktuarium św. Jana Pawła II.

Fot. pl.wikipedia.org

Fot. pl.wikipedia.org

Po godz. 8:00 Ojciec Święty przybył do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie. Tam, podczas wizyty u sióstr w klasztorze Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, modlił się przez chwilę nad grobem św. s. Faustyny, której ciało spoczywa w białej trumnie. Po modlitwie papież udał się do Bazyliki Miłosierdzia Bożego, gdzie wyspowiadał pięć osób.

Franciszka przywitano w Łagiewnikach śpiewami po hiszpańsku. W prezencie otrzymał hiszpańskojęzyczną wersję Dzienniczka św. s. Faustyny oraz kopię obrazu Jezusa Miłosiernego. Sam ofiarował dla klasztoru krzyż z masy perłowej.

O 10:15 papież koncelebrował Mszę św. dla wszystkich kapłanów, kleryków i osób konsekrowanych w Sanktuarium Św. Jana Pawła II. – Słowo „jesteśmy powołani” składa się ze służby i dyspozycyjności – podkreślał w homilii Franciszek. – Jezus wymaga, by wyruszyć w drogę bez obciążeń, wyjść rezygnując ze swoich zabezpieczeń, mocni jedynie w Nim – dodał papież.

Ojciec Święty, znany z trudnych odpowiedzi na pytania wiernych, sam zadawał zgromadzonym niełatwe pytania. – Pytam was: jak wyglądają karty księgi każdego z was? Czy są codziennie zapisywane? Czy są trochę zapisywane, a trochę nie? Czy może są puste? – pytał papież.

Papież wskazał też na Maryję, jako nauczycielkę poświęcenia się dla innych ludzi. – Niech Maryja Panna pomaga nam poświęcać się aż do końca na rzecz dobra powierzonych nam wiernych i nieść brzemiona jedni drugich – mówił Ojciec Święty.

Sanktuarium Św. Jana Pawła II, w którym odbyła się Eucharystia, powstało na terenie, na którym znajdowały się zakłady, w których podczas II wojny światowej pracował Karol Wojtyła. Obecnie w świątyni znajdują się relikwie świętego.

Źródło: radiomaryja.pl, dziennikzachodni.pl, twitter.com, wpolityce.pl

Komentarze - Facebook

Komentarze
To Top