Wiara, Kultura i Dziedzictwo

Msza św. na krakowskich błoniach rozpocznie ŚDM

Uroczystą mszą świętą na krakowskich Błoniach rozpoczną się dziś Światowe Dni Młodzieży. Eucharystia odprawiona przez kardynała Stefana Dziwisza będzie kulminacyjnym momentem otwarcia XXXI Światowych Dni Młodzieży.  

Fot. Laurine Depta

Fot. Laurine Depta

Według wstępnych szacunków na wtorkowej Eucharystii ma się pojawić około 500 tys. pielgrzymów. – To jest oczywiście spodziewana liczba. Nie wiemy, czy dokładnie tyle osób się pojawi. Będziemy starali się to rejestrować na bieżąco – powiedziała na konferencji prasowej członek komitetu organizacyjnego ŚDM Paulina Guzik.

Przed mszą świętą na krakowskie Błonie dotrze Ogień Miłosierdzia, który będzie płonął podczas centralnych wydarzeń ŚDM. W niedziele Ojciec Święty Franciszek przekaże go reprezentantom młodzieży ze wszystkich kontynentów świata.

Zgodnie z tradycją ŚDM na Błonia w uroczystej procesji zostaną wniesione także symbole Światowych Dni Młodzieży: krzyż i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani, które od 2014 r. pielgrzymowały po wszystkich polskich diecezjach.Symbole będą nieśli przedstawiciele tych miast, które do tej pory były gospodarzami 13 międzynarodowych spotkań młodych z papieżem m.in. Rzymu, Buenos Aires, Santiago de Compostela, Częstochowy, Denver, Paryża, Toronto, Sydney, Madrytu.

Pielgrzymów przywita ks. kardynał Stefan Dziwisz. Liturgia będzie sprawowana po łacinie, a ewangelia zostanie odczytana w języku polskim i staro-cerkiewno-słowiańskim. Uroczystą homilię do zebranych na krakowskich Błoniach pielgrzymów wygłosi kardynał Stefan Dziwisz.

Źródło: rp.pl

Komentarze - Facebook

Komentarze
To Top