Informacje

Ministerstwo Skarbu Państwa zostanie zlikwidowane

Rząd przyjął uchwałę ws. likwidacji Ministerstwa Skarbu państwa. Ministerstwo ma funkcjonować do końca 2016 r., a od stycznia 2017 r. jego obowiązki przejmie nowy podmiot. 

Fot. flickr.com

Fot. Flickr

– W programie naszego rządu jest założone, że Ministerstwo Skarbu Państwa przestanie istnieć. Dzisiaj pan minister przedstawił uchwałę, która pokazuje harmonogram wygaszania Ministerstwa Skarbu Państwa. Zgodnie z uchwałą, która została przyjęta, Ministerstwo Skarbu Państwa będzie funkcjonowało do końca bieżącego roku i od stycznia przyszłego roku przejmie jego obowiązki nowy podmiot – tłumaczyła premier Beata Szydło.

Harmonogram wygaszania ministerstwa przedstawił w uchwale minister Dawid Jackiewicz. Ministerstwo Skarbu Państwa wygaśnie z końcem tego roku.

Oprócz likwidacji MSP, zmiany nastąpią także w resorcie zdrowia. Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł zapowiedział przejście z systemu ubezpieczenia zdrowotnego do systemu, który obejmie wszystkie osoby potrzebujące opieki medycznej na terenie RP. Ponadto minister poinformował o likwidacji NFZ i zastąpieniu go państwowym funduszem celowym, który ma być „gwarantowaną zakładką w budżecie państwa”.

Źródło: wiadomosci.onet.pl, telewizjarepublika.pl

Komentarze - Facebook

Komentarze
To Top