Informacje

Kukiz’15 o Służbie Celnej

W tym tygodniu z inicjatywy Klubu Poselskiego Kukiz’15 w sali kolumnowej Sejmu RP odbyła się konferencja na temat Służby Celnej. Oprócz parlamentarzystów wzięli w niej udział także przedstawiciele tej grupy zawodowej.

Fot. Facebook.com/KlubPoselskiKukiz15

Fot. Facebook.com/KlubPoselskiKukiz15

PiS próbuje przeforsować kolejny fatalny w skutkach projekt – tym razem nowa władza chce połączenia Krajowej Administracji Skarbowej oraz Służby Celnej. Doprowadziłoby to dramatycznego spadku poziomu bezpieczeństwa państwa i zmniejszenia wpływów do budżetu. Sprzeciwiamy się tej reformie z całą mocą! Nasze zaangażowanie zostało na koniec docenione gradem braw – można przeczytać we wpisie opublikowanym przez klub w mediach społecznościowych. Jak stwierdzono, przedstawiciele Służby Celnej zostali zaproszeni do Sejmu, „aby ich głos był bardziej słyszalny”.

Blisko 100 mld złotych rocznie trafia do budżetu państwa dzięki pracy zaledwie 14 tysięcy celników. Ten projekt nie daje celnikom żadnej gwarancji zatrudnienia. Po połączeniu państwo straci nie tylko znaczną część wpływów do budżetu, ale tak naprawdę żołnierzy, którzy codziennie bronią nas pracując na granicach – powiedział Andrzej Kobylarz, poseł Kukiz ’15.

Mimo corocznego zmniejszania liczby etatów, Służba Celna jest coraz bardziej skuteczna. Potrzebuje ona reform, a nie likwidacji. Trzeba zacząć od zmian w prawie materialnym. Likwidacja Służby Celnej spowoduje bowiem dramatyczny spadek poziomu bezpieczeństwa w kraju i o wiele mniejsze wpływy do budżetu państwa – można było usłyszeć na konferencji od przedstawicieli Służby Celnej.

Komentarze - Facebook

Komentarze
To Top