Opinie, Analizy i Wywiady

Prof. Chazan: Całkowita ochrona ludzkiego życia jest bardzo potrzebna

Całkowita ochrona ludzkiego życia jest bardzo potrzebna. Nie łączy się z żadnym zagrożeniem dla zdrowia i życia matek. Przeciwnie, doprowadzi do pełnego uznania godności ich macierzyństwa, uchroni ich sumienia przed grzechem dzieciobójstwa – powiedział prof. Bogdan Chazan w wywiadzie dla portalu stopaborcji.pl.

Fot. Facebook.com/profesorchazan

Fot. Facebook.com/profesorchazan

Zabicie dziecka przez matkę pociąga za sobą odpowiedzialność moralną. Z tym wszyscy się zgadzają. Uważam, że pozostawienie na boku odpowiedzialności prawnej jest nielogiczne, niesprawiedliwe, niewychowawcze. Tym bardziej, że w obecnie 70% aborcji wykonywanych w Europie to aborcje farmakologiczne, gdzie matka sama połyka dwie śmiercionośne tabletki. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę możliwość nacisku, szantażu wobec niej – ocenił, komentując kontrowersje związane z postulatem karania matek za dzieciobójstwo prenatalne.

Kiedy biorę udział w spotykaniach na terenie całego kraju widzę na ulicach dziewczęta i chłopców w strojach organizacyjnych Fundacji PRO Prawo do Życia. Podziwiam ich energię, determinację, poświęcenie dla obrony życia innych. Nie zawsze to jest łatwe, zwłaszcza w dzielnicach zdominowanych przez kręgi lewicowo – liberalne. Należy się im serdeczne podziękowanie! Także organizatorom kampanii – powiedział.

Źródło: stopaborcji.pl

Komentarze - Facebook

Komentarze
To Top