Opinie, Analizy i Wywiady

Nieoczekiwana zamiana miejsc!

Kto jest najeźdźcą, a kto wybawicielem? A przede wszystkim jak doszło do tego, że nieoczekiwanie doszło do zamiany miejsc w świecie wiary w obronę dzisiejszej Europy przez dziesiątki milionów jej obywateli.

Fot. Aotearoa/Wikimedia Commons

Fot. Aotearoa/Wikimedia Commons

Upadek imperium sowieckiego paradoksalnie stał się początkiem destrukcji całego Świata Okcydentu. Gdy po rozpadzie Związku Radzieckiego zabrakło wroga jednoczącego większość rozwiniętych krajów kapitalistycznych – automatycznie rozpoczęty został proces destabilizacji systemu efektywnego zarządzania tymi państwami jaki istniał od początku zimnej wojny! Proces erozji funkcjonowania wszystkich systemów państw kapitalistycznych był długi, ale ciągły i trwały. To właśnie zmiana sytuacji na pozornie komfortową spowodowała szereg: zaniedbań, błędów, działań destrukcyjnych oraz spadek jakości kadr zarządzających w instytucjach państwowych z systemem obronności na czele.

Zimnym prysznicem dla skorodowanych potęg zachodnich stała się dopiero ostatnia interwencja armii rosyjskiej w Syrii. Sprawna interwencja militarna armii rosyjskiej ukazała fatalną niewydolność systemów państw kapitalistycznych ogarniętych destrukcyjnym populizmem.

Cała długoletnia polityka: militarna, gospodarcza, społeczna państw NATO legła w gruzach miast: Libii, Syrii i Iraku! Przede wszystkim to polityczny amerykański gruz zasypał cały kapitalistyczny świat… Od czasu upadku związku socjalistycznych państw imperium sowieckiego – społeczeństwo amerykańskie wybierało na przywódców coraz to słabszych prezydentów. Szczególnie zwycięscy kandydaci partii demokratycznej w USA reprezentowali destrukcyjny populizm i cały festiwal efektownych działań destabilizujących sprawne funkcjonowanie instytucji państwowych.

Pierwszym objawem zagubienia w realiach geopolitycznych decydentów amerykańskich był totalny atak na Serbię w 1995 roku. Przywódcy USA nadmiernie zaangażowali amerykańskie siły na dalszym osłabianiu już słabej Rosji. A tym czasem w cieniu konfliktu amerykańsko-rosyjskiego wyrosły zupełnie nowe formacje zła.

Amerykanie zbudowali swój lotniskowiec z prowincji odebranej Serbii – Kosowo, która dla Serbów jest kolebką ich państwowości, a sojusznikami w tej fatalnej zagrywce zostali zamieszkujący teren prowincji serbskiej muzułmanie.

Po raz pierwszy to Amerykanie i ich sojusznicy stali się agresorami w Europie. Następne lata były kontynuacją fatalnej zagrywki z Serbii. Polityka USA i sojuszników amerykańskich doprowadziła do nieoczekiwanej zmiany miejsc! Obecnie dziesiątki milionów mieszkańców Europy i Azji to właśnie w Rosji widzi obrońcę a w USA siły zła!

Komentarze - Facebook

Komentarze
To Top