Informacje

Niemcy: skład broni niedaleko meczetu

Nieopodal jednego z meczetów w Nadrenii Północnej-Westfalii znaleziono skład broni należącej do islamistów.

Fot. Wikimedia Commons

Fot. Wikimedia Commons

Jak poinformował reprezentant CDU, Ismaila Titipa w ubiegłym tygodniu, dzięki poszukiwaniom, Oddziałom Specjalnym Komandosów (SEC) udało się przechwycić ogromny skład broni, który ukryto w chłodni sklepu spożywczego.

Według Titipa, na terenie Niemiec może znajdować się więcej takich tajemnych arsenałów. W związku z tym zagrożenie stanowią salaficcy fundamentaliści, którzy są gotowi do dokonania przemocy za pomocą przemyconej broni. Ostrzeżenia padają również od hamburskich oddziałów, przed rosnącą liczbą uzbrojonych zwolenników dżihadu. Jak dotąd udało się zidentyfikować aż ok. 300 popleczników dżihadu przebywających na terenie Hamburga. Dopuszcza się jednak że liczba ta jest znacznie większa.

– Strach jest duży. Uśpione komórki na terenie Niemiec uzyskują pomoc ze strony służb wywiadowczych krajów wrogo do nas nastawionych. Dzięki takim ukrytym arsenałom broni uśpione komórki i bojownicy dżihadu zostaną odpowiednio uzbrojeni i będą gotowi do ataków. Tego właśnie się obawiam. Polityce powinni o tym głośno mówić – informuje Titipa.

Dodał również, że jeśli podane obawy się potwierdzą, należy przypuszczać że broń jest składowana w celu przeprowadzenia serii ataków terrorystycznych również w całej Europie.

Polityk zauważył również, że problem ten narasta wraz przybywaniem do Niemiec uchodźców, pod którymi często kryją się młodzi salafici, którzy powracają ze stref wojennych do Europy. Podkreśla, że jest to to ogromne zagrożenie, którego nie można lekceważyć w obecnej sytuacji. Jego zdaniem należy przede wszystkim informować o realnym niebezpieczeństwie,  a także edukować obywateli, aby ci potrafili odpowiednio zachować wobec niepokojącego wydarzenia.

W związku z takim stanowiskiem Ismaila Titipa, posypały się w jego stronę liczne głosy sprzeciwu a także i groźby.

Podobna sytuacja przemycania broni miała miejsce rok wcześniej. Francuska policja przeszukała wtedy trzy meczety, gdzie znaleziono 334 sztuki broni, a w konsekwencji aresztowano 233 osoby.

Przed masowym atakiem terrorystycznym w Europie ostrzegał już na początku tego roku jeden ze szwedzkich prawników.

Źródło: ndie.pl

Komentarze - Facebook

Komentarze
To Top