Opinie, Analizy i Wywiady

Czarzasty: Projekt 500+ wspieram. To program w dobrym kierunku

Projekt 500+ wspieram, choć bym chętnie go zmodyfikował, mimo że to program w dobrym kierunku. To nam się podoba, sfera socjalna, nie podoba mi się sfera ideowa PiS – powiedział dziś lider SLD Włodzimierz Czarzasty w programie #dziejesienazywo w wp.pl.

Fot. Wikimedia Commons

Fot. Wikimedia Commons

Także obecny w programie przedstawiciel partii KORWiN, Przemysław Wipler mocno skrytykował KOD. – Łączy ich jedynie negatywny stosunek do rządu. Nie można w ten sposób budować formuły obecności w polityce, ponieważ z jednej strony mamy tam środowiska mocno lewicowe w kwestiach gospodarczych, z drugiej strony – mocno wolnościowe w tych sprawach. To jest formuła protestu na sytuację nadzwyczajną, a naszym zdaniem ona nie ma miejsca – ocenił.

Lider SLD podkreślił, że jego partia nie jest w KOD, a jedynie porozumieniu „Wolność-Równość-Demokracja”. Powiedział też: „Z PO nie chcemy mieć nic wspólnego, tym bardziej z Nowoczesną”. – A dlaczego weszliśmy do porozumienia WRD? Chodzi o obronę wartości demokratycznych, idei obecności Polski w UE, a także bycie przeciwko małym politycznym świństewkom i niekompetencjom; nie podoba mi się to, co dzieje się np. z mediami publicznymi czy TK – podkreślił. Czarzasty powiedział też, że oczekuje na obniżenie wieku emerytalnego i kwoty wolnej od podatku.

Politycy komentowali również m.in. ewentualne wyjście Wielkiej Brytanii z UE.

Źródła: wp.pl, 300polityka.pl, twitter.com

Komentarze - Facebook

Komentarze
To Top