Informacje

Afery podkarpackiej ciąg dalszy

Zatrzymano byłą prokurator Annę Habało, która jest zamieszana w tzw. aferę podkarpacką.
W piątek sąd dyscyplinarny wydalił ją z zawodu, tym samym odbierając immunitet.

„Dziś rano agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali byłą szefową prokuratury apelacyjnej w Rzeszowie. Było to możliwe po tym jak w ostatni piątek, sąd dyscyplinarny drugiej instancji wydalił Annę Habałę z zawodu” – informuje rmf24.pl.

Decyzja sądu ma związek z postępowaniem karnym prowadzonym przeciwko Annie Habało, do której domu agenci weszli wczesnym rankiem. Była prokurator była zaskoczona, gdyż spodziewała się wezwania do prokuratury
i postawienia zarzutów. Szykowano się do tego od dawna, jednak do piątku chronił ją immunitet.

Według informacji podanych przez rmf24 – Annę Habało aresztowano, gdyż zarzuty, które mają jej być postawione są bardzo poważne. „Mowa jest o korupcji, płatnej protekcji i powoływaniu się na wpływy. Wcześniej zarzuty korumpowania Habało usłyszał przedsiębiorca z Leżajska. Chodziło między innymi o zakup samochodu i finansowanie budowy domu” – podaje portal.

Według informacji portalu Anna Habało bardzo dobrze zna wszelkie układy obowiązujące w regionie. Dlatego właśnie jej wyjaśnienia mogą okazać się kluczowe w sprawie wyjaśnienia afery podkarpackiej.

W listopadzie ubiegłego roku w związku z tą aferą aresztowano Jana Burego – podkarpackiego lidera PSL, w związku z nią doszło również do zmian w podkarpackich strukturach ugrupowania. Na początku czerwca pisaliśmy również o ponownym wniosku o uchylenie immunitetu prezesowi NIK, który również powiązany jest z aferą podkarpacką.

Źródło: rmf24.pl

Komentarze - Facebook

Komentarze
To Top