Informacje

Zostanie powołana sejmowa podkomisja ds. tzw. dużej ustawy medialnej


Przewodnicząca sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu poseł Elżbieta Kruk zapowiedziała, że zostanie powołana sejmowa podkomisja ds. tzw. dużej ustawy medialnej.

Fot. PolandMFA

Podkomisja ma powstać po uprzednim wysłuchaniu, w którym uczestniczą zarówno politycy jak i przedstawiciele ponad 70 organizacji oraz stowarzyszeń, które interesują się przyszłością mediów.

Zgodnie z regulaminem Sejmu wysłuchanie publiczne odbywa się na wniosek pisemny posła. Do Komisji Kultury i Środków Przekazu wpłynęły trzy takie wnioski, zgłoszone przez posłów Nowoczesnej, PO oraz PiS. Przypominam, że pierwsze czytanie tych ustaw odbyło się już na posiedzeniu Sejmu. Ustawy te zostały skierowane do Komisji Kultury i Środków Przekazu. Zgodnie z regulaminem prace nad szczegółowym rozpatrzeniem tych projektów mamy prawo podjąć dopiero po wysłuchaniu państwa propozycji i uwag do tych ustaw, dlatego też dopiero po tym wysłuchaniu na tym posiedzeniu Sejmu, Komisja Kultury i Środków Przekazu powoła podkomisję do rozpatrywania tych projektów – mówiła poseł Elżbieta Kruk.

Projekt zawiera pakiet trzech ustaw zaproponowanych przez Prawo i Sprawiedliwość: o mediach narodowych, o składce audiowizualnej, a także przepisy, które wprowadzają tę ustawę.

Wedlug pakietu, od 1 lipca TVP, Polskie Radio i PAP mają zostać przekształcone w instytucje mediów narodowych. Władze tych mediów miałyby być wybierane przez 6-osobową Radę Mediów Narodowych.

Źródło: radiomaryja.pl

 

Komentarze - Facebook

Komentarze
To Top