Informacje

Sposób holenderskich deputowanych na walkę z dżihadystami

W Holandii przyjęto projekt ustawy mającej pozbawiać dżihadystów holenderskiego obywatelstwa, a tym samym – uniemożliwić im powrót do kraju.

Fot. Pixabay.com

Fot. Pixabay.com

Holenderscy deputowani przyjęli projekt ustawy, na mocy której osoby mające podwójne obywatelstwo i dołączające – po wyjeździe za granicę – do organizacji terrorystycznych, będą pozbawiane holenderskiego obywatelstwa. Ma im to uniemożliwić powrót do kraju.

– Dżihadziści mogą stanowić bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa kraju – tak motywują wprowadzenie tego typu regulacji przedstawiciele ministerstwa bezpieczeństwa i sprawiedliwości.

Uprzednie skazanie danej osoby za udział w organizacji terrorystycznej nie będzie przesłanką warunkującą pozbawienie obywatelstwa. Nie będzie to jednak możliwe w przypadku osób, które są obywatelami jedynie jednego państwa – Holandii.

Za organizacje terrorystyczne w rozumieniu ustawy, której projekt przyjęto, uznano takie, „które zwracają się przeciwko społeczeństwu holenderskiemu i bardziej ogólnie przeciwko społeczeństwu zachodniemu i nie wahają się użyć przemocy, żeby zrealizować swoje ideały”.

Źródło: pch.pl

 

Komentarze - Facebook

Komentarze
To Top