Informacje

Sejm przeciw krótszemu czasowi pracy w Wigilię i Wielki Piątek

Fot. Wikimedia Commons

Sejm odrzucił przygotowany przez posłów PSL projekt dotyczący skrócenia czasu pracy w Wielki Piątek i Wigilię do czterech godzin. Wniosek o odrzucenie projektu zgłosiły PO oraz .Nowoczesna. Dzięki wstrzymaniu się od głosu większości posłów PiS, projekt nie został przyjęty.

Za odrzuceniem projektu w pierwszym czytaniu było 137 posłów (111 z PO, 23 z .N i 3 z K’15, m.in. Jacek Wilk i Jakub Kulesza), 57 było przeciw(10 z PiS – m.in. Tadeusz Cymański – 3 z PO – m.in. Marian Zembala – 26 z K’15, Monika Rosa z .N, klub PSL za wyjątkiem Andżeliki Możdżanowskiej, Kornel Morawiecki z WiS, a także niezrzeszeni posłowie: Jan Klawiter z Prawicy Rzeczypospolitej, Ryszard Galla z mniejszości niemieckiej oraz Janusz Sanocki), a 236 wstrzymało się od głosu (m.in. większość klubu PiS, Paweł Kukiz, Stanisław Tyszka, Andżelika Możdżanowska czy Robert Winnicki).

Projekt, którego poprzeć nie zdecydowała się większość członków klubów PO, PiS i .Nowoczesnej, zakładał, że Wielki Piątek i Wigilia byłyby dniami częściowo wolnymi od pracy – w których czas pracy nie może przekraczać czterech godzin na dobę, przy jednoczesnym zachowaniu wynagrodzenia za cały dzień pracy. – Mówimy sprawdzam, czy rzeczywiście tak jest, że ta polityka rodzinna, która zaczęła się w poprzedniej kadencji, będzie kontynuowana – stwierdził na konferencji prasowej zorganizowanej jeszcze przed wczorajszym posiedzeniem Sejmu rzecznik klubu PSL Jakub Stefaniak.

Źródło: parlamentarny.pl

Komentarze - Facebook

Komentarze
To Top